Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Chińczycy po meczu z Polakami: To dobry rezultat

Chińczycy po meczu z Polakami: To dobry rezultat

W środowym starciu z biało-czerwonymi zawodnicy z Azji nie zdołali utrzymać swojego poziomu gry i po dwóch wygranych setach musieli oddać inicjatywę reprezentacji Polski. Choć stali przed wielką okazją sprawienia niespodzianki, ostatecznie przegrali w meczu 2:3. – Zdobyliśmy w tym meczu jeden punkt, co jest dobrym rezultatem – ocenił spotkanie Xie Guochen.

Po tym, jak pierwszy set na przewagi wygrali Chińczycy, wydawało się, że to był tylko wypadek przy pracy i Polacy w następnej odsłonie udowodnią swoją wyższość nad azjatyckim rywalem. Tymczasem okazało się, że siatkarze z Chin nie tylko nie spuścili z tonu, ale nawet poprawili swoją grę. Sił wystarczyło im jednak na dwa sety, później inicjatywę przejęli biało-czerwoni. – Polacy są świetną drużyną. Przez pierwsze dwa sety byłem bardzo zadowolony z naszej gry. Później zaczęliśmy coraz częściej się mylić i daliśmy rywalom zbyt dużo szans na zmianę wyniku, co oczywiście wykorzystali. Polacy od trzeciego seta natomiast wyeliminowali swoje błędy. Zdobyliśmy w tym meczu jeden punkt, co jest dobrym rezultatem – ocenił chiński szkoleniowiec, Xie Guochen.

Z wyniku zadowolony jest również kapitan zespołu z Azji. – To było widowisko na wysokim poziomie, byliśmy w stanie pokazać to, co mamy najlepszego w naszej siatkówce. Polacy są drużyną ze ścisłej czołówki i dało się zauważyć różnice w wyszkoleniu technicznym. Ten mecz był dla nas cennym doświadczeniem i mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach to zaprocentuje – przyznał rozgrywający Jiao Shuai, który nie rozpoczął spotkania w wyjściowym składzie. Pojawił się on w trzecim secie, a kolejne odsłony już rozpoczynał od początku.

Chińczycy cieszą się, że udało im się pokazać w meczu z mistrzami świata z dobrej strony, ale żałują jednocześnie, że nie postawili kropki nad i i nie wygrali w trzech setach. – Były momenty, że realnie Polakom zagrażaliśmy, jednak popełniliśmy zbyt dużo błędów w zagrywce i dlatego przegraliśmy. Rywale pokazali w pełni swój potencjał – skomentował środkowy azjatyckiej ekipy Chen Longhai, zdobywca siedmiu punktów.

źródło: FIVB, inf. własna