Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Chiara Di Iulio: Nie chcemy być jak Mikołaj

Chiara Di Iulio: Nie chcemy być jak Mikołaj

Jednym z największych kłopotów w grze Igora Gorgonzola Novara w starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź było przyjęcie. Batalia rozstrzygnęła się po pięciu długich setach. Chiara di Iulio przyniosła zespołowi stabilizację w przyjęciu, którego brakowało.

Patrząc na ligowe wyniki ŁKS-u Commercecon Łódź można było wątpić, czy wtorkowy mecz będzie zacięty. Łódzkie Wiewióry jednak szybko udowodniły sceptykom, że nigdy nie warto ich skreślać i przegrały mecz z Novarą dopiero po długiej pięciosetowej batalii. – Nie spodziewałyśmy się, że będziemy musiały włożyć w ten mecz aż tyle wysiłku. Mamy ogromny szacunek do każdego przeciwnika. Wiedziałyśmy, że przyjeżdżamy do nich, na ich domową halę i jak zawsze musimy włożyć w mecz 100% zaangażowania i umiejętności. Także po to, żeby kontynuować nasz rozwój jako zespół. Takie rzeczy jak w czwartym secie się czasem zdarzają (Igor przegrał go po tym, jak wygrał trzeciego 25:9 – przyp.aut). Jasne, że chciałyśmy zamknąć mecz w czterech setach, bo nadchodzą święta, ale my zdecydowanie nie chcemy być jak Mikołaj wręczający sety. Ważne, że udało się wygrać mecz. Jest jeszcze nad czym pracować, ale dobrze, że w naszej grze jest potrzebna sportowa złość – mówiła przyjmująca Chiara Di Iulio. – Szczerze mówiąc to jesteśmy trochę zmęczone i to mogło na nas trochę wpłynąć, ale wiemy, że to część naszej pracy i wiedziałyśmy, że to nas czeka. Pracujemy, byłyśmy na to przygotowane i zawsze chcemy dać z siebie wszystko – zadeklarowała.

O ile siatkarki ŁKS-u mogą spokojnie przygotowywać się do świąt o tyle włoski zespół ma przed sobą jeszcze trochę grania, – Jeśli chodzi o to czego nie może zabraknąć w czasie świąt to z pewnością rodziny. Co do tradycji kulinarnych, które w różnych regionach Włoch jak wiadomo są różne, to w Abruzzo z którego pochodzę jednym z bardzo charakterystycznych słodyczy na święta jest parrozzo (rodzaj ciasta drożdżowego – przyp.aut) i mam nadzieję, że w tym roku uda mi się go przygotować. Nie wiem jednak czy dam radę, bo 26 grudnia gramy mecz, więc może być ciężko – mówiła Di Iulio.