Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Chemik w Tarnowie? Niepewna przyszłość Developresu?

Chemik w Tarnowie? Niepewna przyszłość Developresu?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wycofanie się z rozgrywek Muszynianki Muszyna i całkiem niedawno Trefla Proximy Kraków w nie najlepszym świetle stawia kondycję żeńskiej ekstraklasy piłki siatkowej. Jeszcze bardziej zadziwiają rewelacje podane przez „Gazetę Ostrowiecką”. Według dziennikarzy Chemik Police może wkrótce zostać przeniesiony do Tarnowa, a przyszłość Developresu Rzeszów ma zależeć od… wyników wyborów samorządowych.

Kilka lat bez awansów i spadków mocno dało się Lidze Siatkówki Kobiet w kość. Stagnacja, brak rozwoju, kłopoty finansowe klubów to główne problemy, jakie trapią żeńską ekstraklasę. W ich efekcie zaraz po zakończeniu minionego sezonu działacze Muszynianki Muszyna podjęli decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek. W jej miejsce w ekstraklasie zagra Radomka Radom. Kilka dni temu wycofał się kolejny zespół – Trefl Proxima Kraków, a jego prezes jako powód podał brak odpowiedniej hali do rozgrywek i rozwoju klubu.Kibice zastanawiają się, jaka przyszłość czeka rozgrywki żeńskie w naszym kraju. A na jaw wychodzą kolejne informacje, które jeśli okażą się prawdziwe, mogą całkowicie zmienić rozkład sił w LSK. Zdaniem „Gazety Ostrowieckiej” drużyna mistrza Polski Chemika Police może wkrótce zostać przeniesiona do… Tarnowa. Z kolei przyszłość Developresu Rzeszów może być uzależniona od… wyników wyborów samorządowych w tym mieście. Jeśli informacje i spekulacje w artykule, którego autorem jest redaktor Dariusz Kisiel, mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, to podstawy funkcjonowania i stabilność niektórych klubów faktycznie może być zagrożona.

Fragment artykułu z Gazety Ostrowieckiej:

Decyzja o wycofaniu się krakowskiego klubu rzuca kolejne światło na rozgrywki żeńskiej ekstraklasy. Dominują w niej 2-3, zamożne kluby, a reszta ma mniejsze lub większe kłopoty finansowe. Mówi się już o tym, że Chemik ma być przeniesiony z Polic, w których również brakuje hali i zespół gra w Szczecinie, do Tarnowa. Z kolei z Rzeszowa dochodzą nas sygnały, że jeśli zmienią się władze samorządowe w zbliżających się wyborach, to zespół także może nie być pewny przyszłości.

Czy wycofanie się dwóch zespołów z Małopolski będzie początkiem lawiny w Lidze Siatkówki Kobiet, która zepchnie ją w niebyt? Czy też może zainicjuje serię działań, które pomogą przywrócić jej należne miejsce w Europie. Pierwszą bolączką, z jaką należałoby się zmierzyć, jest pozyskanie sponsora dla tych rozgrywek. Żeńska ekstraklasa od momentu wycofania się firmy Orlen od roku nie ma sponsora tytularnego, co kluby z pewnością boleśnie odczuły pod względem finansowym.

źródło: Gazeta Ostrowiecka, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved