Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police zamknął kadrę na sezon 2017/2018

Chemik Police zamknął kadrę na sezon 2017/2018

– Chcieliśmy postawić na młodą, polską środkową. Dostawaliśmy sporo ofert, jednak po dłuższym rozważeniu z prezesem i sztabem szkoleniowym uznawaliśmy, że korzyści sportowe są zbyt niskie, jak na tak wysokie oczekiwania finansowe – mówi dyrektor sportowy Chemika Police, Radosłwa Anioł. Kadra mistrzyń Polski na sezon 2017/2018 będzie liczyła 13 zawodniczek.

Kadra Chemika Police na sezon 2017/18 została zamknięta. Składać będzie się z 13 zawodniczek:Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Bianca Busa, Maret Balkestein-Grothues

Rozgrywające: Sladjana Mirković, Izabela Bełcik

Atakujące: Katarzyna Zaroślińska, Alex Holston

Środkowe: Stefana Veljković, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza

Libero: Mariola Zenik, Aleksandra Krzos

Dlaczego zespół liczyć będzie 13 zawodniczek? – Chcieliśmy postawić na młodą, polską środkową. Dostawaliśmy sporo ofert, jednak po dłuższym rozważeniu z prezesem i sztabem szkoleniowym uznawaliśmy, że korzyści sportowe są zbyt niskie, jak na tak wysokie oczekiwania finansowe. Ekonomicznie byłby to nierozsądny krok. Mamy trzy doświadczone środkowe, które poradzą sobie w rozgrywkach polskich i europejskich – mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający.

Sytuacja mogłaby być utrudniona, gdyby którejś ze środkowych przytrafiła się kontuzja. – Nasz sztab medyczny i trener od przygotowania fizycznego minimalizują ryzyko kontuzji. Dziewczyny będą świetnie przygotowane i zakładamy, że nie będzie problemów z urazami. Jeśli jednak przytrafiłaby się poważniejsza kontuzja, to warto pamiętać, że okienko transferowe otwarte jest prawie do końca roku, a po jego zamknięciu możliwy jest również transfer medyczny – dodaje.

Problemu w mniejszej ilości zawodniczek występujących na środku nie widzi również Jakub Głuszak, trener Chemika. – Większą część poprzedniego sezonu trenowaliśmy na trzy środkowe. Dlatego wiem z doświadczenia, że treningi mogą być pełnowartościowe i profesjonalne nawet z trzema środkowymi. Nie martwię się, wiemy jak pracować w takim systemie – zaznacza Głuszak.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved