Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Chemik Police wystąpi w Lidze Mistrzyń

Chemik Police wystąpi w Lidze Mistrzyń

fot. Karolina Koster

Chemik Police na pewno wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzyń sezonu 2017/18. – W każdym z wywiadów podkreślałem, że zrobimy wszystko, aby w Lidze Mistrzyń wystąpić. Słowa dotrzymaliśmy – podkreśla prezes Frankowski. 

Prezes Paweł Frankowski podpisał niezbędne dokumenty, które zostały wysłane do CEV. Oficjalnie oznacza to, że mistrzynie Polski wezmą udział w rozgrywkach europejskich. – W każdym z wywiadów podkreślałem, że zrobimy wszystko, aby w Lidze Mistrzyń wystąpić. Słowa dotrzymaliśmy – podkreśla prezes Frankowski.Policzanki występują w Lidze Mistrzyń od trzech lat. W sezonie 2014/15 Chemik był organizatorem Final Four, które odbyło się w Azoty Arenie. – Różne słowa słyszałem o grze w pucharach. Dla nas jednak jest to bardzo ważne. Jesteśmy mistrzem Polski, chcemy mierzyć się z najlepszymi zespołami w Europie, bo tylko tak możemy się rozwijać. Poza tym zależy nam na promocji sponsorów, dzięki którym klub może funkcjonować na wysokim poziomie – kończy.

Policzanki, z racji zajęcia pierwszego miejsca w Orlen Lidze, rozpoczną rozgrywki Ligi Mistrzyń od fazy grupowej. Losowanie podzielone zostało na dwie tury. Pierwsza, dla zespołów mierzących się w kwalifikacjach, odbędzie się 14 czerwca w Luksemburgu. Druga, która rozlokuje drużyny w grupach, zaplanowana jest na 16 listopada.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved