Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police będzie miał nowego trenera

Chemik Police będzie miał nowego trenera

fot. lsk.plps.pl

Kolejne wieści napływają z obozu Chemika Police. We wtorek klub ogłosił, że nie zostanie przedłużona współpraca z Marcello Abbondanzą, który z polickim zespołem pracował przez półtora roku. Nazwisko jego następcy ma być znane w najbliższych dniach.

Developres SkyRes Rzeszów oraz Chemik Police to dwa kluby Ligi Siatkówki Kobiet, które mogły być rozczarowane wynikami osiągniętymi w minionym sezonie. Obu nie udało się zagrać w finale, a miały takie aspiracje. W obu uznano, że za taki wynik odpowiedzialni są szkoleniowcy. Jeszcze w trakcie sezonu z rzeszowskim klubem rozstał się Lorenzo Micelli, a we wtorek okazało się, że podobny los spotkał Marcello Abbondanzę, który nie poprowadzi już Chemika Police.Włoski szkoleniowiec z zachodniopomorską drużyną pracował przez półtora roku. W tym okresie zdołał wywalczyć mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018 oraz Puchar Polski w tym roku. Jednak w Lidze Siatkówki Kobiet została przerwana hegemonia polickiej ekipy, która tym razem nie sprostała w półfinale Grot Budowlanym Łódź, a w batalii o brązowy medal musiała uznać wyższość Developresu. W Lidze Mistrzyń postawa Chemika również nie zachwyciła, bowiem wygrał zaledwie jeden z sześciu meczów. Ten całokształt wyników sprawił, że w Policach zdecydowano się podziękować za współpracę Marcello Abbondanzie. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze pożegnanie z Chemikiem. Wcześniej współpraca nie została przedłużona z Chiaką Ogbogu, która była jedną z wyróżniających się środkowych w Lidze Siatkówki Kobiet. Za to w Chemiku nadal będzie występowała Marlena Pleśnierowicz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w Lidze Siatkówki Kobiet

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved