Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Chemik Bydgoszcz pożegnał aż dwunastu zawodników

Chemik Bydgoszcz pożegnał aż dwunastu zawodników

fot. plusliga.pl

W poniedziałek pojawiła się pierwsza poważna informacja odnośnie do zmian kadrowych w Chemiku Bydgoszcz. Klub poinformował bowiem o odejściu aż dwunastu zawodników z dotychczasowego składu.

„Chemicy” nie mają za sobą szczególnie udanego sezonu. Mimo obiecującego początku problemy z utrzymaniem formy oraz widmo upadku finansowego klubu położyły cień na siatkówkę w Bydgoszczy. Choć ostatecznie zespół pozostał w grze do samego końca zmagań, to jednak nie zdołał on wiele zdziałać, kończąc ligę na dwunastym miejscu.Już w trakcie minionych rozgrywek mówiło się, jakoby Chemik czekała kolejna rewolucja kadrowa. Niemalże pewne było, iż z zespołem pożegnają się czołowi zawodnicy. Oficjalnie jednak jako pierwszy klub opuścił trener – Jakub Bednaruk, którzy przeniósł się do MKS-u Będzin.

Szereg plotek i niepotwierdzonych informacji klub z Bydgoszczy potwierdził w poniedziałek. W specjalnie przygotowanym komunikacie Chemik ogłosił wiadomość dotyczącą składu na przyszły sezon. Z drużyną pożegnało się bowiem aż dwunastu zawodników. Pełna lista graczy prezentuje się następująco: Bartłomiej Lipiński, Bartosz Filipiak, Raphael Vinhedo Margarido, Nikola Kovacević, Michał Szalacha, Adam Kowalski, Patryk Akala, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko, Maksim Morozau, Marcin Karakuła, Mateusz Witek.

Tym samym w zespole nie został żaden gracz, który zazwyczaj występował w pierwszej „szóstce” zespołu. Jedynymi siatkarzami, jacy wciąż będą reprezentować Chemika w kolejnym sezonie, są: Mateusz Siwicki, Paweł Gryc oraz Kacper Bobrowski.

Obecnie nie wiadomo, kto zostanie nowym „Chemikiem”. Wśród potencjalnych transferów wymienia się m.in. nazwiska Piotra Lipińskiego oraz Kamila Szymury. Nie są to jednak potwierdzone informacje, natomiast sam klub nie podał jeszcze konkretnych wiadomości, kiedy nastąpi ogłaszanie nowych graczy.

Zobacz także:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2019/2020

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved