Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Charlotte Leys: Myślę, że w tym roku celujemy w złoto

Charlotte Leys: Myślę, że w tym roku celujemy w złoto

fot. galatasaray.org

Grot Budowlani Łódź 12 sierpnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem Błażeja Krzyształowicza na pierwszych zajęciach pracowało osiem zawodniczek. Były to Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska, Anna Bączyńska, Karolina Garstka, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska, oraz Agata Babicz i Charlotte Leys. Polska przyjmująca wykonywała indywidualne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutów, bowiem cały czas powraca do pełnej sprawności po zerwaniu więzadeł krzyżowych kolana w poprzednim sezonie. Pierwsze zajęcia w nowej drużynie odbyła za to belgijska skrzydłowa.

Charlotte Leys pojawiła się w Łodzi w niedzielę, a już dzień później pracowała ze swoją nową drużyną. Polscy kibice świetnie pamiętają ją z występów w LSK. Reprezentowała bowiem barwy Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej i Atomu Trefla Sopot. Do Łodzi przeniosła się zaś z Galatasaray Stambuł. – Myślę, że w tym roku celujemy w złoto. Wiem, że w poprzednim sezonie zespół znalazł się w finale, ale chciałabym zrobić coś więcej. Tak czy tak myślę, że awans do finału byłby świetną sprawą. To nowy zespół, a ja nie spędziłam z dziewczynami jeszcze zbyt dużo czasu, więc nie do końca wiem na co nas stać. Mam jednak nadzieję, że czas nam to bardzo szybko pokaże – mówiła Leys przed pierwszym treningiem z drużyną.Jak wiadomo w zespole wicemistrza Polski zaszło sporo zmian, a Leys będzie jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek – Młode rozgrywające to czasem wielka zaleta, ponieważ mogą grać na większej fantazji. Jestem jedną z bardziej doświadczonych siatkarek w grupie, ale odpowiedzialność zdobywania punktów nie zdobywa wyłącznie na mnie. Mogę pomóc drużynie w trakcie spotkań. Na przykład trochę je uspokoić. Tym zajmie się także trener. Myślę, że młodość może być naszą zaletą. To mój pierwszy trening z grupą, ale bardzo mi się tu podoba – zakończyła.

Zespół będzie mógł trenować w komplecie dopiero po mistrzostwach Europy. Na pierwszym treningu z drużyną 18 sierpnia pojawią się za to Julia Nowicka i Gabi Maciągowski. A po czempionacie starego kontynentu dołączą do niej Jaroslava Pencova, Anastasija Kraiduba oraz Maria Stenzel.

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2019/2020:
atakujące: Anastasija Kraiduba, Gabi Maciągowski
rozgrywające: Julia Nowicka, Paulina Bałdyga
środkowe: Anna Lewandowska, Jaroslava Pencová, Małgorzata Śmieszek
przyjmujące: Agata Babicz, Anna Bączyńska, Charlotte Leys, Julia Twardowska
libero: Maria Stenzel, Karolina Garstka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved