Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup M: Zwycięstwa Białorusi i Słowenii

Challenger Cup M: Zwycięstwa Białorusi i Słowenii

W Lublanie rozpoczął się turniej Challenger Cup mężczyzn. Sześć reprezentacji walczy o miejsce w przyszłorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów. W pierwszym starciu w grupie B zwycięstwo zapisali na swoim koncie Białorusini, którzy 3:2 pokonali Egipt. W drugim środowym meczu Słowenia w grupie A bez straty seta pokonała Chile.

Rywalizację w Lublanie rozpoczęło starcie reprezentacji Egiptu i Białorusi. Spotkanie okazało się niezwykle zacięte. Pierwszą partię do 21 wygrali Egipcjanie, ale w drugiej odsłonie role się odwróciły. To Białorusini wiedli prym na boisku i pewnie wygrali 25:16. Trzeci  set ponownie padł jednak łupem zespoły z Afryki – podopieczni Gido Vermeulena wygrali go do 20. Czwarta odsłona była bardziej wyrównana i rozstrzygnęła ją dopiero gra na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej Białorusini (26:24), którzy doprowadzili tym samym do tie-breaka. W nim ponownie lepsi byli zawodnicy Wiktara Bekszy, pewnie wygrali oni 15:9, a całe spotkanie 3:2.

Ekipę Białorusi do zwycięstwa poprowadził Radziwon Miskewicz, który zapisał na swoim koncie 27 oczek. Wspomagał go Paweł Kuklinski, zdobywca 24 punktów. W reprezentacji Egiptu najskuteczniejszym zawodnikiem był Hisham Ewais, który może pochwalić się dorobkiem 18 punktów, tuż za nim z 14 oczkami uplasował się Ahmed Shafik.

Egipt – Białoruś 2:3
(25:21, 16:25, 25:20, 24:26, 9:15)

Egipt: Shafik (14), Masoud (11), Hassan (4), Abdelhay (3), Bekhit (2), Seliman (2), Abdelaal (libero) oraz Ewais (18), Abdalla (4), Atia (3), Seoudy (2), Afifi (1), Abdelrahman (1), Mohamed (libero)
Białoruś: Miskewicz (27), Kuklinski (24), Radziuk (6), Busel (6), Szmat (5), Wasz, Aplewicz (libero) oraz Ciuszkiewicz (10), Czarapowicz (5), Szkredau (1), Babkewicz

W meczu grupy A Słoweńcy nie mieli problemów z pokonaniem reprezentacji Chile. Dwie pierwsze partie podopieczni Alberto Giulianiego wygrali bardzo pewnie. Chilijczycy byli w nich tylko tłem dla rywali, przegrywając z nimi dwukrotnie do 15. Słoweńcy zdominowali też seta numer trzy, choć ich przewaga nie była już tak wyraźna. Ostatecznie przypieczętowali oni zwycięstwo w tym spotkaniu pokonując przeciwników 25:19.

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był Tine Urnaut. Zapisał on na swoim koncie 12 oczek. Wspierał go Toncek Stern, który zgromadził 10 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżniali się Vicente Parraguirre i Dusan Bonacic – pierwszy zdobył dla chilijskiego zespołu 13 oczek, zaś drugi 6.

Słowenia – Chile 3:0
(25:15, 25:15, 25:19)

Słowenia: Urnaut (12), Stern (10), Cebulj (8), Pajenk (7), Kozamernik (6), Ropret (2), Kovacić (libero) oraz Stalekar (3), Gasparini, Vincic, Videcnik, Toman (libero)
Chile: Parraguirre V. (13), Bonacic (6), Uteau (5), Araya (3), Parraguirre T. (2), Banda, Castillo (libero) oraz Parraguirre M., Mardones, Soltau, Murtagh