Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup M: Triumfy Kuby i Turcji

Challenger Cup M: Triumfy Kuby i Turcji

Reprezentacje Kuby i Turcji odniosły zwycięstwa podczas drugiego dnia Challenger Cup rozgrywanego w Ljubljanie. Kubańczycy pokonali reprezentację Białorusi, natomiast gracze z Turcji gładko pokonali Chile. Tym samym obie drużyny mogą już cieszyć się z awansu do półfinału turnieju.

Mecz grupy B pomiędzy Kubą, a Białorusią miał zacięty przebieg. Po dwóch setach był remis 1:1. Kolejne dwie partie skończyły się zwycięstwem Kubańczyków. Początki kolejnych odsłon były również wyrównane, jednak od drugiej przerwy technicznej na kilkupunktowe prowadzenie wychodzili reprezentanci kraju gorącej wyspy i nie oddawali już przewagi do końca setów. Do zwycięstwa Kubę poprowadziło trio skrzydłowych: Marlon Herrera, Jesus Jaime oraz Miguel Lopez Castro. Panowie zdobyli odpowiednio 18, 17 i 17 punktów. Po stronie białoruskiej kroku dotrzymywał im atakujący włoskiej Sory – Radzijon Miskiewicz, który zapisał na sowim koncie 21 oczek.

W ostatnim dniu zmagań grupy B Kuba zmierzy się z Egiptem, który przegrał 2:3 z Białorusią i Kubańczycy jeszcze przed tym spotkaniem są pewni awansu do półfinału.

Mecz grupy B:
Kuba – Białoruś 3:1
(25:20, 21:25, 25:21, 25:20)

Kuba: Marlon (18), Jesus (17), Castro (17), Arce (10), Rojas (3), Arredondo (2), Alvarez (libero) oraz Rodriguez (1), Diaz (1), Alvarez, Napoles
Białoruś: Miskevich (21), Kuklinski (16), Radziuk (9), Busel (6), Shmat (2), Tsiushkevich (1), Aplevich (libero) oraz Shkredau (3), Babkevich (1), Kudrashou (1), Vash, Charapovich

W grupie A zwycięzcy tegorocznej Ligi Europejskiej – Turcy, grali przeciwko reprezentacji Chile. Pierwszy set był zdecydowaną dominacją Europejczyków. Od wyniku 16:12 pozwolili zdobyć reprezentacji Chile zaledwie jeden punkt do końca seta. Sety numer dwa i trzy były dużo bardziej wyrównane, jednak końcówki Turkowie wygrywali ograniem i doświadczeniem. Najwięcej punktów dla reprezentacji Turcji zdobyli przyjmujący: Burutay Subasi oraz Yigit Gulmezoglu (18 i 16). Po stronie Chile wyróżniał się atakujący Vicente Parraguirre – 12 punktów.

Tym samym wiadomo już, kto awansuje z grupy A do półfinału. Szanse na awans straciła bowiem reprezentacja Chile, która ma na swoim koncie dwie porażki, natomiast o pierwsze miejsce w grupie zmierzą się Kubańczycy oraz Słoweńcy.