Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Challenger Cup M: Portugalia zastąpi Koreę w Lidze Narodów

Challenger Cup M: Portugalia zastąpi Koreę w Lidze Narodów

Reprezentacja Portugalii okazała się najlepsza w turnieju Challenger Cup, w którego finale zmierzyła się z Czechami i pokonała naszych południowych sąsiadów 3:1. Wygrana w tych rozgrywkach sprawiła, że Portugalczycy w Siatkarskiej Lidze Narodów zastąpią najsłabszy zespół – Koreę. W walce o trzecie miejsce turnieju Estonia bez straty seta rozprawiła się z Kubańczykami.

Wyrównana walka o trzecie miejsce w turnieju Challenger Cup pomiędzy Estonią i Kubą miała miejsce jedynie w premierowej odsłonie. W niej lepsi okazali się reprezentanci Estonii, wygrywając 30:28. W dwóch kolejnych setach poszli za ciosem i najpierw dość pewnie triumfowali 25:21, a następnie zdominowali rywali i zakończyli całe spotkanie wynikiem 25:16. Chociaż to Kubańczycy więcej punktów wywalczyli atakiem, to sami oddali swoim rywalom aż 24 punkty. Liderami zespołu prowadzonego przez Gheorghe Cretu byli Renne Teppan i Rauno Tamme. Nowy nabytek PGE Skry Bełchatów wywalczył 14 punktów, a 12 dołożył Tamme. W szeregach ekipy z Karaibów pierwsze skrzypce grał Miguel Guiterrez, ale jego 15 oczek nie zmieniło zbyt wiele.

Estonia – Kuba 3:0
(30:28, 25:21, 25:16)

Estonia: Teppan (14), Tamme (12), Aganits (8), Treial (6), Taht (6), Keel (2), Maar (libero) oraz Naaber (6)
Kuba: Guiterrez (15), Lopez (11), Concepcion (5), Rodrugiez (4), Melgarejo (2), Goide (1), Garcia (libero) oraz Yang (11), Alonso (3) i Romero

Zespół prowadzony przez Michala Nekolę jedynie w pierwszym secie pokonał reprezentację Portugalii. Potem do głosu doszli gospodarze turnieju i z każdą kolejną częścią starcia coraz bardziej kontrolował wydarzenia na boisku. Ostatecznie drużyna z południa Europy wygrała 3:1 i to ona zastąpi Korę w Lidze Narodów. Portugalczycy lepiej od rywali zagrali zarówno w ataku, jak i bloku oraz zagrywce, ale błędami własnymi oddali Czechom 38 punktów. Najwięcej oczek dla swojego zespołu zdobył Alexandre Ferreira – 22, a 19 zapisał na swoim koncie Marco Ferreira. W czeskiej kadrze najlepiej punktował Jan Hadrava, ale z 22 akcji skończył tylko 9, a w sumie zdobywając 12 oczek.

Czechy – Portugalia 1:3
(25:18, 22:25, 19:25, 16:25)

Czechy: Hadrava (12), Dzavoronok (11), Michalek (10), Sobotka (4), Zajicek (4), Janouch, Monik (libero) oraz Finger (3), Bartos P., Sulista i Beer (3)
Portugalia: Ferreira A. (22), Ferriera M. (19), Martins L. (11), Cveticanin (9), Martins P. (5), Rodrigues (4), Fidalgo (libero) oraz Sequeira