Strona Główna > Aktualności > Challenger Cup M: Kubańczycy i Słoweńcy wygrali swoje grupy

Challenger Cup M: Kubańczycy i Słoweńcy wygrali swoje grupy

Kolejne zwycięstwo na zakończenie rywalizacji w grupie B odnieśli Kubańczycy. Nie przyszło im to jednak łatwo, bowiem mimo prowadzenia 2:0 triumfowali dopiero po tie-breaku. Tym samym to reprezentanci Kuby zajęli pierwsze miejsce w tabeli. W drugim meczu dnia Słoweńcy zmierzyli się z Turkami. Stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w grupie A. Po czterech setach to gospodarze turnieju okazali się lepsi.

Dla Egipcjan piątkowy mecz był tym z gatunku „o wszystko”. Musieli wygrać, aby awansować do półfinału. Kubańczycy szybko podcięli im skrzydła wygrywając dwie pierwsze partie, jednak od trzeciego seta trener Egiptu – Gido Vermeulen zaczął mocno rotować składem. Przyniosło to zamierzony efekt, bowiem zespół z Afryki doprowadził do tie-breaka. Tam jednak Kuba wróciła do gry z setów 1. i 2. i pewnie wygrała decydującego seta eliminując tym samym Egipcjan z walki o prawo gry w Lidze Narodów 2020. Elementem, który zadecydował o zwycięstwie Kuby była skuteczność ataku. Skończyli oni mecz z 55% skutecznością. Dla porównania Egipcjanie skończyli zaledwie 41% swoich akcji. Zespół z Gorącej Wyspy do triumfu ponownie poprowadziło trio skrzydłowych. Marlon zdobył 22 punkty, Castro 20, a Jesus Jaime 15. Po stronie egipskiej jedynym graczem, który miał dwucyfrową zdobycz był Abdelrahman – 10 punktów

grupa B:
Egipt – Kuba 2:3
(23:25, 18:25, 25:23, 25:22, 7:15)

Egipt: Abdelrahman (10), Masoud (9), Bekhit (6), Seoudy (6), Abdelhay (4), Shafik (3), Abdelaal (libero) oraz Ewais (5), Atia (5), Hassan (5), Afifi (3), Abdalla, Mohamed (libero)
Kuba: Marlon (22), Castro (20), Jaime (15), Rojas (6), Arce (6), Arredondo (2), Alvarez (libero) oraz Napoles (4), Alvarez, Rodriguez, Diaz

W drugim z piątkowych meczów gospodarze – Słoweńcy rozbili Turków. Pierwszy set nie ułożył się najlepiej dla gospodarzy. Od początku musieli gonić wynik i nie zdołali wygrać pierwszej odsłony, ale od drugiego seta zdecydowanie zdominowali już Turków. Bardzo dobrze po stronie słoweńskiej wyglądała zagrywka. Prawie za każdym razem zawodnik, który zagrywał odrzucał reprezentantów Turcji od siatki, co powodowało punkty bezpośrednio zdobyte blokiem lub wybloki a w konsekwencji skuteczne kontry. Najlepiej punktującym graczem został Toncek Stern, wspomagał go przede wszystkim Klemen Cebulj. Po stronie tureckiej ponownie wyróżniającą się postacią był przyjmujący Yigit Gulmezoglu, zdobywca 16 punktów. Zawiodła dziś pozostała dwójka skrzydłowych – Lagumdzija oraz Subasi, trener Nedim od 3 seta wpuścił za nich zmienników.

grupa A:
Słowenia – Turcja 3:1
(23:25, 25:16, 25:15, 25:17)

Słowenia: Stern (19), Cebulj (13), Pajenk (10), Urnaut (10), Kozamernik (6), Ropret (3), Kovacic (libero) oraz Sket (4), Vincic (1), Stalekar, Toman (libero)
Turcja: Gulmezoglu (16), Lagumdzija (6), Karasu (5), Subasi (4), Ulu (3), Eksi (2), Mert (libero) oraz Done (libero), Kurt, Metin, Toy (8), Ünver (3), Yatgin (3)

W sobotnich półfinałach o 17:30 zmierzą się Kuba z Turcją, a o 20:30 Słowenia podejmie Białoruś.