Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Challenger Cup M: Czesi i Portugalczycy zagrają w finale

Challenger Cup M: Czesi i Portugalczycy zagrają w finale

W walce o Siatkarską Ligę Narodów zostały już tylko dwie drużyny. W pierwszym półfinale mierzyły się ze sobą dwie europejskie drużyny i zwycięsko z tego starcia wyszli reprezentanci Czech, pokonując Estonię 3:1. W drugim meczu Portugalczycy potrzebowali trzech setów, aby triumfować nad młodą kadrą Kuby.

Pierwszy mecz półfinałowy lepiej rozpoczęli siatkarze z Estonii, którzy po grze na przewagi okazali się lepsi od Czechów. W drugiej odsłonie role jednak się odwróciły i tym razem zacięta końcówka padła łupem naszych południowych sąsiadów. Podopieczni Michala Nekoli poszli za ciosem w trzeciej części meczu, pewnie triumfując 25:18. Również set numer cztery padł ich łupem i tym samym reprezentacja Czech zagra w finale Challenger Cup. Liderem czeskiej kadry został Jan Hadrava, który w pierwszym secie zmienił Michala Fingera i na boisku został już do końca meczu. Atakujący Indykpolu AZS Olsztyn zdobył aż 27 punktów, kończąc 24 z 38 akcji w ofensywie, a w swoim dorobku miał również blok i dwa asy serwisowe. Estończykom nie pomogła dobra dyspozycja Roberta Tahta i jego wywalczone 22 oczka.

Czechy – Estonia 3:1
(29:31, 27:25, 25:18, 25:21)

Czechy: Sobotka (12), Dzavoronok (10), Sulista (7), Zajicek (6), Janouch (2), Finger, Monik (libero) oraz Hadrava (27), Michalek (5), Beer (2) i Bartos P.
Estonia: Taht (22), Teppan (11), Tammemaa (9), Aganits (8), Venno (7), Toobal (2), Maar (libero) oraz Kollo (7), Keel i Tamme (libero)

Choć spotkanie pomiędzy Portugalią i Kubą zakończyło się w trzech setach, to nie brakowało w nim emocji. Siatkarze z południa Europy w premierowej partii triumfowali 25:22, a w kolejnej 25:21. O wyniku trzeciego seta decydowała jednak gra na przewagi, a i w niej lepsi okazali się reprezentanci Portugalii i to oni zagrają o triumf w całym turnieju. Zasługa w tym lepszej ofensywy, bowiem głównie w tym elemencie poradzili sobie oni lepiej niż rywale. Alexandre Ferreira, Lourenco Martins i Marco Ferreira wspólnymi siłami zdobyli 36 oczek, natomiast Kubańczykom nie pomogła nawet wysoka skuteczność Miguela Gutierreza, który zapisał na swoim koncie 21 punktów.

Portugalia – Kuba 3:0
(25:22, 25:21, 26:24)

Portugalia: Ferreira A. (13), Martins L. (12), Ferrieira M. (11), Cveticanin (10), Martins P. (4), Rodrigues (3), Fidalgo (libero) oraz Sequeira (3) i Da Silva
Kuba: Gutierrez (21), Lopez (7), Rodriguez (5), Melgarejo (1), Concepcion (1), Goide, Garcia (libero) oraz Herrera (7), Gonzalez i Alonso