Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup K: Zwycięstwa Argentyny i Chorwacji

Challenger Cup K: Zwycięstwa Argentyny i Chorwacji

W stolicy Peru Limie rozpoczął się turniej Challenger Cup kobiet z udziałem sześciu reprezentacji, który ma wyłonić przyszłorocznego uczestnika Ligi Narodów. W pierwszych meczach w grupie B Argentyna w trzech setach pokonała reprezentację Tajwanu, a w grupie A gospodynie uległy 1:3 Chorwacji.

W pierwszym meczu turnieju Challenger Cup w Limie Argentyna zmierzyła się z reprezentacją Tajwanu. Co ciekawe to Azjatki miały niewielką przewagę w ataku, ale zespół Albicelstes doskonale blokował, wygrywając w tym elemencie 12:4. Wszystkie trzy partie były dość wyrównane, jednak w końcówkach minimalnie lepsze były podopieczne trenera Hernana Ferraro i to one ostatecznie zwyciężyły 3:0 w setach do 22, 22 i 21.

W zespole argentyńskim z bardzo dobrej strony pokazała się Lucia Fresco, która zdobyła 16 punktów mając duże wsparcie w Pauli Nizetich (13 punktów). Aż 8 skutecznych bloków zapisała na swoim koncie Candelaria Herrera Rodriguez. W zespole Tajwanu wyróżniały się Tzu Ya Chen, która miała 15 punktów na swoim koncie oraz Li-Wen Chang z 12 oczkami. Siatkarki Tajwanu by liczyć się jeszcze w walce o półfinał muszą pokonać w kolejnym meczu reprezentację Kanady.

grupa B:
Argentyna – Tajwan 3:0
(25:22, 25:22, 25:21)

Argentyna: Fresco (16), Nizetich (13), Rodriguez C. (13), Rodriguez E. (5), Lazcano (5), Galiano, Rizzo (libero) oraz Simian (2) i Fortuna (2)
Tajwan: Tzu Ya Chen (15), Li-Wen Chang (12), Hsin-Yu Huang (8), Wan -Ling Tseng (5), Yi Ching Lo (3), Yi-Jen Liao, Xiang-Chen Lai (libero) oraz Shu-Ho Lin (8), Jia Man Chen (1) i Tsai Qin-Yao

W drugim meczu pierwszego dnia turnieju w grupie A reprezentacja Peru zmierzyła się z Chorwacją. Pierwszy, dość wyrównany set spotkania zakończył się minimalnym zwycięstwem podopiecznych trenera Daniele Santarelliego, które wygrały 25:23. W drugiej partii sporą przewagę miały Peruwianki. Gospodynie dzięki skutecznej grze Karli Ortiz (18 punktów) oraz Brendy Uribe (15 pkt.) wygrały dość wyraźnie do 19 i wyrównały stan spotkania.

W trzecim secie role się odwróciły i to Chorwatki dyktowały warunki gry, od początku do końca kontrolując wynik. Coraz lepiej w ataku i w polu zagrywki radziła sobie Samanta Fabris (24 punkty, w tym 5 asów serwisowych), która miała wsparcie w Luciji Milnar (15 pkt.) i Karli Klarić (13 pkt.). Europejki bardzo pewnie wygrały tego seta do 17 i ponownie objęły prowadzenie w meczu. Najwięcej emocji wzbudził set czwarty, które końcówka rozstrzygnęła się na przewagi. Gospodynie miały w górze piłki setowe, dzięki którym mogły doprowadzić do tie-breaka, ale ich nie wykorzystały. Chorwatki po zaciętej i emocjonującej walce wygrały 31:29 i całe spotkanie 3:1, wykonując ogromny krok w kierunku półfinału. W następnym meczu tej grupy zespół Chorwacji zmierzy się z reprezentacją Czech, z którą przegrał w finale Ligi Europejskiej.