Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup K: Sześć drużyn w Limie zagra o awans do LN

Challenger Cup K: Sześć drużyn w Limie zagra o awans do LN

fot. fivb-org

W dniach 26 – 30 czerwca zostanie rozegrany Challenger Cup siatkarek. Turniej odbędzie się w stolicy Peru Limie. Zagra w nim sześć zespołów, a najlepszy z nich uzyska prawo gry w Lidze Narodów w następnym roku.

Przypomnijmy, że w Lidze Narodów rywalizuje szesnaście zespołów, ale tylko dwanaście z nich ma pewny udział w kolejnej edycji tych zmagań. Cztery drużyny zostały nazwane pływającymi i w każdym sezonie muszą walczyć o utrzymanie się w elicie. W rywalizacji kobiet takimi zespołami są Polska, Belgia, Dominikana i Bułgaria. Najsłabszy z nich w przyszłym roku nie zagra w Lidze Narodów. Będzie nim Bułgaria, która po pięciu tygodniach zmagań uplasowała się na końcu stawki, a w swoim dorobku miała zaledwie 7 punktów.Jej miejsce zajmie inny zespół, który wygra rywalizację w Challenger Cup. Turniej ten zostanie rozegrany w Limie w dniach 26 – 30 czerwca. Weźmie w nim udział sześć zespołów. W pierwszym etapie rywalizacji zostały one podzielone na dwie trzyzespołowe grupy. Po dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do półfinałów, a ich zwycięzcy zagrają o prawo gry w Lidze Narodów w następnym roku. Do rywalizacji przystąpią drużyny Argentyny, Peru, Czech, Chorwacji, Kanady oraz Tajwanu.

w poprzednim roku Challenger Cup kobiet również odbywał się w Limie. Wówczas w finale Bułgarki w czterech setach pokonały Kolumbijki. Dzięki temu wywalczyły sobie prawo gry w Lidze Narodów, zastępując w niej Argentynę. W elicie jednak nie zagrzały miejsca zbyt długo, bowiem tym razem najlepszy zespół zmagań w Limie zastąpi je w Lidze Narodów.

Podział na grupy:
Grupa A: Peru, Czechy, Chorwacja
Grupa B: Argentyna, Tajwan, Kanada

Harmonogram fazy grupowej:
środa, 26 czerwca
Argentyna – Tajwan
Peru – Chorwacja

czwartek, 27 czerwca
Kanada – Tajwan
Czechy – Chorwacja

piątek, 28 czerwca
Argentyna – Kanada
Peru – Czechy

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved