Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Challenger Cup K: Peru zamknęło grono półfinalistek

Challenger Cup K: Peru zamknęło grono półfinalistek

fot. FIVB

Już po przedostatnim dniu zmagań w Challenger Cup było jasne, że Kolumbia, Bułgaria i Portoryko zagrają w półfinale turnieju, a ostatnie miejsce walczyły siatkarki z Węgier i Peru. Lepsze okazały się zawodniczki z Ameryki Południowej, natomiast zwycięsko z walki o pierwsze miejsce w grupie B wyszły Bułgarki.

Grupa A:Walkę o półfinał pomiędzy Peru i Węgrami zdecydowanie lepiej rozpoczęły Peruwianki, które już w premierowej odsłonie nie pozwoliły swoim rywalkom na zbyt wiele. Podopieczne trenera Carlosa Aparicio zdominowały Europejki, pewnie wygrywając pierwszego seta 25:14, a w drugim poszły za ciosem i zaprezentowały się jeszcze lepiej, całkowicie dominując na boisku. Dopiero trzecia partia przyniosła trochę emocji, ale i w niej po grze na przewagi triumfowały zawodniczki z Peru. W spotkaniu nie brakowało błędów, ale to Peru lepiej radziło sobie w ataku i bloku, dodatkowo aż 10 razy punktując bezpośrednio zza linii dziewiątego metra. Karla Ortiz, Calrivett Ylescas i Kiara Motes wspólnie zapisały na swoim koncie 33 punkty, a 9 dołożyła Brenda Uribe.

Peru – Węgry 3:0
(25:14, 25:11, 28:26)

Składy zespołów:
Peru: Ortiz (12), Yllescas (11), Montes (10), Uribe (9), La Rosa (6), De La Pena (4), Sanchez (libero) oraz Aquino (5), Vigil (1), Lobaton (1), Mosquera, Almeida i Olemar
Węgry: Dekany (10), Szedmak (6), Villam (5), Pinter (5), Nagy (1), Bleicher, Molscanyi (libero) oraz Pekarik (4) i Bagyinka (2)


Grupa B:

Reprezentacja Bułgarii szybko, łatwo i przyjemnie rozprawiła się z Portoryko, a w żadnym z setów nie pozwoliła swoim rywalkom na przekroczenie bariery 20 punktów. Portorykanki jedynie w dwóch pierwszych setach zdobyły po 18 punktów, ale z sił opadły w trzeciej odsłonie, przegrywając ją wyraźnie 14:25. Miały one spory problem z kończenie swoich akcji, gorzej od Europejek prezentując się przede wszystkim właśnie w ofensywie, w której zdobyły zaledwie 25 punktów. 13 razy zostały zablokowane przez przeciwniczki, a to Bułgarki popisały się 7 asami serwisowymi przy zaledwie 2 Portorykanek. W szeregach Bułgarii liderką była Silwana Czauszewa -13 oczek, a 12 dołożyła Christina Rusewa.

Portoryko – Bułgaria 0:3
(18:25, 18:25, 14:25)

Składy zespołów:
Portoryko: Santana (7), Jusino (7), Ferrer (6), Victoria P. (4), Hernandez A. (2), Valentin, Rosado (libero) oraz Collazo (3), Nogueras, Hernandez L. (1) i Victoria S. (1)
Bułgaria: Czauszewa (13), Rusewa (12), Dimitrowa (11), Todorowa (8), Karakaszewa (7), Kitipowa (6), Todorowa (libero) oraz Petrowa i Barakowa

Pary półfinałowe:
Kolumbia – Portoryko
Bułgaria – Peru

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved