Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup K: Kanada lepsza w finale i zagra w przyszłym roku w Lidze Narodów

Challenger Cup K: Kanada lepsza w finale i zagra w przyszłym roku w Lidze Narodów

Siatkarki Kanady zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Narodów kobiet. Podopieczne trenera Thomasa Blacka po zaciętym meczu pokonały w finale 3:2 reprezentację Czech i wygrały turniej Challenger Cup. Trzecie miejsce zajęły siatkarki z Argentyny, które wygrały w trzech setach z Chorwacją. Zrezygnowano z rozgrywania meczu o 5. miejsce.

W turnieju Challenger Cup siatkarek zrezygnowano ostatecznie z rozgrywania meczu o 5. miejscu, w którym Peru miało zmierzyć się z reprezentacją Tajwan. Azjatki uznały, że po przegranych meczach w środę i czwartek nie będą czekały do niedzieli, by zagrać z gospodyniami i ze względu na koszty za zgodą organizatorów wcześniej opuściły Limę. W meczu o trzecie miejsce Argentyna zmierzyła się z Chorwacją. Albicelestes nie miały żadnego problemu z pokonaniem rywalek w trzech setach.

Spotkanie to w zasadzie było „meczem o nic”, jednak siatkarki z Argentyny podeszły do niego bardzo poważnie. Pierwszego seta wygrały dość swobodnie do 19, w drugim triumfowały do 18. W zespole Chorwacji zawodziła dotychczasowa liderka, Samanta Fabris, a zastępująca ją Sanja Gamma nie była w stanie zdobywać tylu punktów co jej koleżanka. W trzecim secie Argentyna rozbiła rywala do 14 i dość szybko zakończyła mecz swoją pewną wygraną. Świetne spotkanie rozegrała Lucia Fresco, która zapisała na swoim koncie 19 punktów.

mecz o 3. miejsce:
Argentyna – Chorwacja 3:0
(25:19, 25:18, 25:14)

Argentyna: Fresco (19), Simian (11), Nizetich (8), Lazcano (7), Tosi (5), Galiano, Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Vera (2), Fortuna (2) i Tapia
Chorwacja: Mlinar (10), Dumančić (6), Fabris (5), Klarić (4), Butigan (3), Deak (2), Bozicevic (libero) oraz Gamma (5), Stanović (2), Strunjak (1), Štimac i Luketić

W meczu finałowym spotkały się drużyny Kanady i Czech. Siatkarki prowadzone przez trenera Thomasa Blacka rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszego seta wyraźnie do 17. Również w drugiej partii Kanadyjki nie dały rywalkom zbyt wielu szans i wygrały do 16. Trener Ioannis Athanasopoulos próbował dokonywać zmian, zupełnie niewidoczna była Gabriela Orvosova, która świetnie spisywała się w poprzednich meczach turnieju. Zastąpiła ją Tereza Patockova i dopiero wtedy gra Czeszek zaczęła się zazębiać.

Europejki wróciły do gry w trzecim secie, którego wygrały do 21. Czwarta partia spotkania była niezwykle zacięta, ale to Czeszki rozstrzygnęły ją w końcówce na swoją korzyść i doprowadziły do tie-breaka. Liderką czeskiej drużyny była Michaela Mlejnkova, która w całym meczu zdobyła 17 punktów. W decydującej partii do swojej dobrej gry wrócił zespół Kanady. Nie do zatrzymania była Alexa Lea Gray, która w całym meczu zapisała na swoim koncie 27 punktów. Zespół z Ameryki Północnej wygrał 15:8 i całe spotkanie 3:2, wygrywając tym samym turniej Challenger Cup. To właśnie Kanada zastąpi w przyszłym sezonie w Lidze Narodów siatkarek reprezentację Bułgarii.