Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Challenger Cup K: Bułgaria i Kolumbia powalczą o miejsce w Lidze Narodów

Challenger Cup K: Bułgaria i Kolumbia powalczą o miejsce w Lidze Narodów

Nie było niespodzianek w sobotnich półfinałach turnieju Challenger Cup kobiet w Limie. Kolumbia pokonała 3:1 reprezentację Portoryko, a Bułgaria uporała się w trzech setach z gospodyniami, reprezentacją Peru. W niedzielnym finale o awans do przyszłorocznej Ligi Narodów powalczą siatkarki z Kolumbii i Bułgarki.

W pierwszym meczu półfinałowym turnieju Challenger Cup siatkarek reprezentacja Kolumbii spotkała się z Portoryko. Faworytkami tego meczu z pewnością były Kolumbijki, ale rywalki w pierwszym secie spisywały się nadzwyczaj dobrze. W końcówce Portorykanki dzięki świetnej grze Daly Santany i Pilar Marii Victorii wygrały 25:23 i dość niespodziewanie objęły prowadzenie w meczu. Równie zacięty był drugi seta tego spotkania. Kolumbijki nie mogły znaleźć swojego rytmu gry i ponownie doszło do zaciętej końcówki. Tym razem na przewagi lepsze okazały się podopieczne trenera Antonio Neto i w meczu był remis 1:1.

To, co nie udało się siatkarkom Kolumbii w pierwszych dwóch setach, udało się w trzecim. Kolumbijki grały wyśmienicie i całkowicie zdominowały rywala. Ich przewaga rosła błyskawicznie, a Portorykanki były coraz bardziej bezradne. W efekcie Kolumbia rozgromiła swojego przeciwnika 25:10 i objęła prowadzenie. W trzecim secie siatkarki z Ameryki Południowej również dyktowały warunki gry i kontrolowały wydarzenia na boisku. Skutecznie atakowały Dayana Segovia (21 pkt.) oraz Amanda Coneo (20 pkt.). Kolumbia ostatecznie wygrała do 18 i całe spotkanie 3:1, awansując do finału Challenger Cup.

Kolumbia – Portoryko 3:1
(23:25, 27:25, 25:10, 25:18)

Kolumbia: Segovia (21), Coneo (20), Martinez (14), Caraball (10), Marin (2), Rangel (1), Gomez (libero) oraz Soto (6), Perez (2), Pasos (1), Toro i Velasquez
Portoryko: Santana (21), Victoria P. (18), Quesada (6), Ferrer (6), Jusino (5), Valentin (2), Rosado (libero) oraz Collazo (2), Nogueras, Victoria S. i Hernandez

W drugim meczu półfinałowym gospodynie, reprezentacja Peru, zmierzyły się z Bułgarią. Początek meczu był wyrównany, ale podopieczne trenera Iwana Petkowa odskoczyły rywalkom. Siatkarki z Ameryki Południowej nie rezygnowały jednak z walki i odrobiły część strat. Bułgarki kontrolowały jednak grę i w końcówce nie dały się dogonić, wygrywając 25:21. Początek drugiego seta należał do drużyny Peru. Gospodynie szybko jednak straciły wypracowaną przewagę i zespół z Europy wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Bułgaria wygrała 25:22 i prowadziła w meczu 2:0.

W trzecim secie Bułgarki nie miały już żadnych problemów. Prowadziły od początku do końca, całkowicie kontrolując wynik i wydarzenia na boisku. Pewnie wygrały 25:16 i całe spotkanie 3:0. Tym samym zagrają z Kolumbią w niedzielnym finale, którego stawką będzie awans do Siatkarskiej Ligi Narodów. W meczu półfinałowym bardzo dobrze zagrała Marija Karakaszewa, która zdobyła dla swojej drużyny 13 punktów, popisując się trzema asami serwisowymi. W drużynie Peru najskuteczniejsza była Carla Ortiz (12 pkt.)

Bułgaria – Peru 3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

Bułgaria: Karakaszewa (13), Dimitrowa G. (12), Rusewa (11), Todorowa M. (10), Czauszewa (10), Kitipowa (3), Todorowa Z. (libero) oraz Grigorowa i Barakowa
Peru: Ortiz (12), Montes (10), Lobaton (9), Yllescas (6), La Rosa (2), De La Peña (2), Sanchez (libero) oraz Uribe (1), Aquino, Almeida, Vigil i Olemar