Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Challenger Cup K: Bułgaria i Kolumbia jedną nogą w półfinale

Challenger Cup K: Bułgaria i Kolumbia jedną nogą w półfinale

W rozpoczętym dziś w nocy czasu polskiego turnieju Challenger Cup siatkarek w Limie rozegrano pierwsze spotkania grupowe. Bułgaria bez najmniejszego problemu poradziła sobie w trzech szybkich setach z reprezentacją Australii i może być już niemal pewna gry w półfinale. W drugim meczu Peru uległo 0:3 reprezentacji Kolumbii, która również jedną nogą jest już w kolejnym etapie.

Bułgarki do Limy pojechały w roli faworytek turnieju i udowodniają to od samego początku. Mecz z reprezentacją Australii rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Grały skutecznie w ataku i mocną zagrywką, nic więc dziwnego, że na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:8, by ostatecznie rozbić rywalki w tej partii do 11. Dwie kolejne partie miały podobny przebieg. Siatkarki z Antypodów zdobyły w nich 16 i 15 punktów i musiały uznać wyższość rywalek. Świetnie w bloku radziła sobie Mira Todorowa, z kolei najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Christina Rusewa, która zapisała na swoim koncie 13 punktów. Siatkarki Australii w tak krótkim meczu popełniły aż 24 własnych błędów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i naszej gry – mówiła Rusewa po meczu. – Jestem dumna ze swojego zespołu i sądzę, że grałyśmy dziś bardzo dobrą siatkówkę. Po raz pierwszy grałyśmy z Australią i było to dla nas trochę zaskoczenie, bo jesteśmy przyzwyczajone do europejskiej siatkówki. Kolejny mecz czeka nas z Portoryko i już o nim myślimy, bo przyjechałyśmy tu wygrać – dodała reprezentantka Bułgarii.

Grałyśmy strasznie nerwowo – przyznała po meczu trenerka Volleyroos, Shannon Winzer. – Na początku pierwszego seta naprawdę walczyłyśmy i trudno uwierzyć w to, co się stało potem. Rywalki to bardzo wysoki, szybki zespół, który grał świetnie w bloku. Wywarły na nas presję, dobrze zagrywały i tym samym pozwoliliśmy im grać. Pierwsze mecze są zawsze trudne, wierzę, że jutro pokażemy się z dużo lepszej strony – dodała.

Bułgaria – Australia 3:0
(25:11, 25:16, 25:15)

Bułgaria: Rusewa (13), Dimitrowa G. (9), Karakaszewa (9), Czauszewa (8), Dimitrowa N. (2), Kitipowa, Todorowa Z. (libero) oraz Todorowa M. (8), Barakowa (1), Krastewa (1), Petrowa i Grigorowa
Australia: Reeve (7), Bettenay (6), Carey (5), Lean (3), Sadler (2), Osadchuk, Chen (libero) oraz Tait (3) i Morrow (2)

W meczu drugiej grupy emocje były tylko i wyłącznie w pierwszym secie. Wprawdzie to siatkarki Kolumbii dominowały od samego początku i miały, jak się wydawało, bezpieczną przewagę, jednak końcówka była emocjonująca. Od stanu 24:20 dla rywalek Peruwianki obroniły cztery kolejne piłki setowe i doprowadziły do remisu. Na nic jednak się to zdało, ponieważ przyjezdne wygrały dwie kolejne wymiany i to one triumfowały w pierwszym secie. Kolejne dwie partie przebiegały już wyraźnie pod dyktando zespołu z Kolumbii. Podopieczne trenera Antonio Neto wygrały wysoko oba do 12 i w całym spotkaniu pokonały zespół gospodyń 3:0. Świetny mecz rozegrały Dayana Segovia oraz Amanda Coneo, które zdobyły dla swojej drużyny po 16 punktów.

Jesteśmy o krok od półfinału, ale do końca musimy być skoncentrowane, bez względu na przeciwnika po drugiej stronie siatki – przyznała po meczu Dayana Segovia.W pierwszym secie byłyśmy naprawdę bardzo blisko sukcesu, walczyłyśmy punkt za punkt. Potem straciłyśmy już nasz rytm i nie mogłyśmy wrócić do swojego poziomu – mówiła Clarivett Yllescas, najskuteczniejsza siatkarka drużyny peruwiańskiej (11 pkt.)

Peru – Kolumbia 0:3
(24:26, 12:25, 12:25)

Peru: Yllescas (11), Ortiz (8), Uribe (6), De La Peña (5), Montes (2), La Rosa, Sanchez (libero) oraz Aquino (2), Almeida (1), Olemar (1), Mosquera i Lobaton
Kolumbia: Segovia (16), Coneo (16), Rangel (10), Martinez (10), Carabali (9), Marin, Gomez (libero) oraz Toro, Perez, Velasquez i Pasos

źródło: FIVB, inf. własna