Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Biełogorie Biełgorod z trofeum

Challenge Cup M: Biełogorie Biełgorod z trofeum

Biełogorie Biełgorod sięgnęło po Puchar Challenge mężczyzn sezonu 2018/2019. Po przegranej 2:3 przed tygodniem we włoskiej Monzy w rewanżowym starciu finałowym podopieczni Slobodana Kovaca pokonali Vero Volley Monza 3:0. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia meczu, którą rosyjska ekipa wygrała po grze na przewagi. W dwóch pozostałych gospodarze triumfowali już pewniej, obie wygrywając do 19.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punkt za punkt. Zacięta gra trwała do stanu po 6. Wówczas odskakiwać zaczęła ekipa z Biełgorodu, która wyszła na prowadzenie 10:6. Czteropunktowa przewaga rosyjskiego zespołu utrzymywała się do wyniku 13:9, kiedy straty zaczęli odrabiać zawodnicy Vero Volley Monza. Wkrótce przegrywali oni już tylko jednym oczkiem (12:13), by chwilę później doprowadzić do remisu (14:14). Od tej pory rozpoczęła się wymiana ciosów, która trwała już do samego końca tej partii. Rozstrzygnąć musiała ją gra na przewagi, z której zwycięsko wyszli siatkarze Biełogorie (27:25).

W drugim secie ekipa Slobodana Kovaca szybko przejęła inicjatywę. Już po kilku pierwszych akcjach zaczęła ona budować znaczną przewagę i wkrótce wygrywała aż 9:2. O przerwę na żądanie poprosił wówczas Fabio Soli, ale nie udało mu się wybić rywali z rytmu. Po powrocie na boisko obraz gry nie uległ bowiem zmianie. Siatkarze Biełogoria Biełgorod wciąż punktowali rywali, którzy z trudem dokładali do swojego dorobku kolejne oczka. W pewnym momencie udało im się jednak zniwelować starty do czterech punktów (13:17), ale gospodarze na więcej im nie pozwolili. Rosyjski zespół pewnie wygrał tę partię 25:19.

Rozpędzona ekipa Biełogorie z przytupem weszła też w kolejną odsłonę. Przy stanie 2:2 odskoczyła siatkarzom Vero Volley Monza na trzy punkty (5:2). Trener włoskiej ekipy od razu poprosił o czas. Po nim jego podopieczni zaczęli odrabiać straty i zbliżyli się do rywali na jedno oczko (5:6). Wyrównany wynik nie utrzymał się jednak długo. Wkrótce Rosjanie znów zaczęli przeważać i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (13:7). Mając tak pokaźną zaliczkę nie wypuścili już z rąk szansy na zwycięstwo w tym secie. Biełogorie Biełgorod wygrało tę partię 25:19 i triumfując w całym meczu 3:0 sięgnęło po pierwszy w historii klubu Puchar Challenge.

Biełogorie Biełgorod – Vero Volley Monza 3:0
(27:25, 25:19, 25:19)

Biełogorie: Perrin (12), Petrić (8), Poroszin (1), Safonow (7), Zemczenok (17), Gucaluk (8), Obmoczajew (libero) oraz Semyszew, Tietiuchin, Gołubiew (libero)
Vero Volley: Dzavoronok (3), Orduna, Ghafour (13), Josifow (9), Beretta (4), Płotnycki (8), Rizzo (libero) oraz Galliani, Botto, Giannotti, Buchegger (4)