Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Złoty set w Bukareszcie, drużyna Rabki gra dalej

Challenge Cup K: Złoty set w Bukareszcie, drużyna Rabki gra dalej

W meczach rewanżowych 1/8 finału Challenge Cup kobiet obyło się bez wielkich niespodzianek. Szczególnie łatwo awans przypieczętowało Zariecze Odincowo. Problemów z odniesieniem wygranej nie miała także drużyna Agnieszki Rabki. Losy rywalizacji odwrócił za to CSM Bukareszt, który najpierw u siebie ograł Olympiakos Pireus, a następnie zwyciężył również w złotym secie.

Problemów z przypieczętowaniem awansu nie miała drużyna Agnieszki Rabki. Imperial Hastanesi Idman Ocagi we własnej hali lekko, łatwo i przyjemnie rozprawił się z VSM Franches-Montagnes. Różnica klas pomiędzy oboma zespołami widoczna była szczególnie w drugiej odsłonie, w której turecka drużyna rozgromiła rywalki do 11. W pozostałych partiach trwała bardziej zacięta walka, ale przyjezdne nie miały argumentów, by wygrać choćby seta. Gospodynie do sukcesu poprowadziła Kremena Kamenowa. Polska rozgrywająca rozegrała całe spotkanie, zapisując na swoim koncie jedno oczko. Dalej gra także inny turecki zespół, Bursa BBSK, który po raz drugi wykazał wyższość nad Nantes VB. Francuska drużyna tylko w jednym secie pokrzyżowała plany rywalkom, a na niewiele zdał jej się atut własnego parkietu. Pierwsze skrzypce w zwycięskiej ekipie grała Gomes Joyce da Silva, która zgromadziła na swoim koncie 24 oczka.

Po raz kolejny lekcję siatkówki od Zariecza Odincowo odebrało Eurospeed TVT Almelo, które zostało rozgromione na wyjeździe. O ile w pierwszej partii przyjezdne próbowały jeszcze dotrzymać kroku faworytkom, o tyle w dwóch kolejnych były dla nich tylko tłem. Na dodatek w drugiej odsłonie nawet nie zdołały dobrnąć do granicy 10 oczek. Do sukcesu Zariecze poprowadziły Angelina Lazarenko i Irina Woronkowa, które zdobyły po 12 punktów. Za to straty poniesione w pierwszym meczu odrobił SF Paris Saint Cloud, który we własnej hali ograł VC UP Ołomuniec. Wprawdzie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, ale w kolejnych odsłonach nie poszły one za ciosem. Gospodynie poprawiły swoją dyspozycję w przyjęciu i ataku, a to w zupełności wystarczyło, żeby nie tylko wygrać 3:1, ale również zapewnić sobie awans do kolejnej rundy.

Mimo że w Pireusie CSM Bukareszt nie ugrał ani jednego seta, to niepowodzenie to powetował sobie przed własną publicznością. Dwa gładko wygrane sety spowodowały, że w szeregi rumuńskiego zespołu wkradła się dekoncentracja, ale w czwartej odsłonie przypieczętowała ona sukces. Oznaczało to konieczność rozegrania złotego seta, który również padł łupem gospodyń, które do triumfu poprowadziła Jasna Majstorović. Zacięta rywalizacja toczyła się także w parze VC Wiesbaden – Rote Raben Vilsbiburg. Oba mecze kończyły się w tie-breakach, a w rewanżu ekipa Rote Raben była blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Prowadziła już bowiem na wyjeździe 2:1, ale nie potrafiła postawić kropki nad i. Wykorzystała to ekipa z Wiesbaden, której łupem padły dwie kolejne odsłony, dzięki czemu to ona wciąż walczy w Challenge Cup.

Do kolejnej fazy awansowało także Sm AESCH Pfeffingen, które po raz drugi wykazało wyższość nad Hapoelem Kfar Saba. Wprawdzie od początku spotkania przyjezdne ruszyły do odrabiania strat, wygrały pierwszego seta, ale później okazało się, iż były to dla nich tylko miłe złego początki. Trzy kolejne partie padły bowiem łupem gospodyń, przez co Hapoel pożegnał się z europejskimi pucharami. Podobnie jak Viteos Neuchatel Universite. Hiszpańska drużyna u siebie stawiła zacięty opór Asterixowi Kieldrecht, ale na wyjeździe nie miała nic do powiedzenia. Belgijski zespół praktycznie od początku do końca spotkania kontrolował boiskowe wydarzenia, będąc lepszym praktycznie w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Prym w ich szeregach wiodła Britt Herbots, która zgromadziła na swoim koncie 16 oczek.