Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Zespół z Bukaresztu przypieczętował awans do finału

Challenge Cup K: Zespół z Bukaresztu przypieczętował awans do finału

C.S.M. Bukareszt po wygranej w pierwszym meczu półfinałowym 3:1 w rewanżu również nie miał problemów z pokonaniem Bursy BBSK. Turczynki powalczyły tylko w premierowej partii, w kolejnych zespoły dzieliła przepaść. Tym samym zespół z Rumunii zameldował się w finale rozgrywek Challenge Cup.

Początek spotkania należał do tureckiej drużyny, która dominowała w każdym elemencie. Najpierw odrzucała rywalki od siatki trudną do przyjęcia zagrywką, a następnie ustawiała się dobrze w obronie i wyprowadzała kontry. Bursa BBSK uzyskała dzięki temu wysoką, bo sześciopunktową przewagę i starała się ją utrzymywać. W połowie seta jednak znacznie poprawiły się zawodniczki z Bukaresztu i powoli odrabiały straty. Trener Dragan Nesić starał się powstrzymać rozpędzające się gospodynie poprzez poproszenie dwukrotnie o czas. Jego zabiegi nie przyniosły jednak pożądanego rezultatu – miejscowe wzmocniły własny serwis i zminimalizowały różnicę punktową, a następnie zatrzymały je na siatce szczelnymi blokami. Role całkowicie się odwróciły i tym razem to C.S.M. dyktował warunki i prowadzony przez niezwykle skuteczną w końcówce Roxanę Bacsis wygrał pierwszą partię do 22.

Pierwsze akcje drugiej odsłony były niezwykle wyrównane, ale minimalnie lepsza o dwa oczka była Bursa BBSK. Taka różnica punktowa utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej, natomiast po niej gospodynie wyraźnie się pobudziły do walki. Ponownie Bacsis i spółka zatrzymały kilka razy rywalki, dzięki czemu wyszły na nieznaczne prowadzenie. Z czasem powiększyło się ono po niedokładnych przyjęciach Turczynek i punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki przez miejscowe. Zespół z Bursy w pewnym momencie zapomniał, jak się gra w siatkówkę i tylko statystował przeciwnikowi, dlatego też musiał uznać wyższość zespołu z Bukaresztu (14:25).

Trzeci set zakończył się takim samym wynikiem jak poprzedni, tylko przebieg obu partii całkowicie się od siebie różnił. W trzeciej odsłonie od początku gospodynie narzuciły rywalkom swój styl gry. Dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – zaczynając od trudnych zagrywek, przez dobre przyjęcie, a kończąc na skutecznym ataku. Bursa BBSK w trakcie trwania partii starała się odrabiać straty, ale nie udała jej się ta sztuka i po długiej gonitwie w końcu się poddała, przez co przegrała spotkanie 0:3.

C.S.M. Bukareszt – Bursa BBSK 3:0
(25:22, 25:14, 25:14)

C.S.M. Bukareszt: Bacsis (26), Majstorović (9), Pincerato (4), Fales (6), Karakaszewa (7), Pihlajamaki (6), Ruzzini (libero) oraz Ozun (libero)
Bursa BBSK: Da Silva (7), Guler (5), Dirickx (1), Dal (5), Soroglu (6), Nikolić (10), Kayacan (libero) oraz Sarioglu, Michel (2), Ilyasoglu (1) i Aydinogullari