Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Zespół Rabki awansował do finału

Challenge Cup K: Zespół Rabki awansował do finału

Po zaciętym pojedynku w pierwszym meczu półfinałowym między Trabzonem Idman Ocagi a Zarieczem Odiccowo, w którym górą była turecka ekipa, w rewanżu nie miała ona kłopotów z przypieczętowaniem awansu do finału Challenge Cup. Drużyna, w której występuje polska rozgrywająca – Agnieszka Rabka, pokonała rywala w trzech setach i otworzyła sobie drzwi do finału rozgrywek.

O ile pierwsze akcje premierowej partii były dosyć wyrównane, to im bardziej rozwijał się set, tym lepiej radziły sobie gospodynie. Turczynki zdobyły nieznaczną przewagę na pierwszej przerwie technicznej i z czasem wykorzystując nadarzające się kontry, po niedokładnych zagraniach rywalek, powiększyły różnicę punktową. Ekipa z Rosji nie była w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikiem, który lepiej sprawował się w przyjęciu i bloku. Trabzon Idman Ocagi miał już w połowie seta dziesięć oczek przewagi, dlatego mógł spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i zmierzać do zwycięstwa. Tę jednostronną partię gospodynie wygrały do 18.

Kolejna była zdecydowanie bardziej zacięta. Zespoły od początku drugiego seta wymieniały się prowadzeniem. Po dobrych akcjach na siatce wynik oscylował w granicach remisu do pierwszej przerwy technicznej. Po niej Zariecze wyraźnie włączyło wyższy bieg i wymusiło błędy na rywalkach, przez co zyskało cztery oczka różnicy. Nie potrafiło jednak tej ważnej przewagi utrzymać i w decydującej fazie gospodynie doprowadziły do wyrównania. Końcówka była niezwykle emocjonująca. Oba zespoły wystrzegały się błędów i grały bardzo ostrożnie, przez co doszło do gry na przewagi. W tej wojnie nerwów lepiej poradził sobie zespół Agnieszki Rabki, który wygrał 26:24 i objął prowadzenie w meczu 2:0.

Taka zaliczka nie przesądzała jednak o awansie Trabzonu Idman Ocagi do finału Challenge Cup. Turecki zespół musiał wygrać to spotkanie, ale początek trzeciej partii nie wskazywał na to, że będzie to łatwe, trzysetowe zwycięstwo. Wręcz przeciwnie, Zariecze Odincowo wykorzystało rozprężenie rywala i szybko wyszło na czteropunktowe prowadzenie. Zryw Turczynek na niewiele się zdał, bowiem po zminimalizowaniu strat ponownie nastąpił w ich ekipie przestój. Dopiero kiedy skupiły się na poprawieniu dokładności dogrania piłki do rozgrywającej, ich gra wyglądała lepiej. Tym razem nie tylko zminimalizowały różnicę punktową, ale także wyszły na nieznaczne prowadzenie. W końcówce toczyła się walka punkt za punkt, ale w decydującym momencie Rosjanki nie wytrzymały presji rywalek i popełniły kilka błędów, które zaważyły na wyniku. Trabzon Idman Ocagi z Rabką w składzie tym samym awansował do finału rozgrywek, w którym zmierzy się z ekipą z Bukaresztu.

Trabzon Idman Ocagi – Zariecze Odincowo 3:0
(25:18, 26:24, 25:22)