Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Rumunki lepsze od Trabzonu w pierwszym meczu

Challenge Cup K: Rumunki lepsze od Trabzonu w pierwszym meczu

W pierwszym meczu Pucharu Challenge lepsze okazały siatkarki C.S.M. Bukareszt. Drużyna, w której na co dzień występuje polska siatkarka Agnieszka Rabka, dobrze rozpoczęła to spotkanie i wygrała pierwsza partię w stosunku 25:20, potem do głosu doszły siatkarki z Bukaresztu i rozgromiły swoje rywalki. Ekipa Trabzonu w żadnym z setów nie zdobyła więcej niż 16 punktów.

Mecz udanie rozpoczęły siatkarki znad Bosforu, wprawdzie na pierwszej przerwie technicznej przegrywały one 6:8, lecz potem z biegiem czasu uwidoczniła się ich przewaga, dobrze w ataku spisywała się Blagojević, która w całym spotkaniu zdobyła 11 punktów. Niezłe zawody rozegrała też Malagurski, zdobyła ona 17 punktów i była najjaśniejszą postacią w ekipie Trabzonu. Gospodynie w pierwszej partii miały problemy z przyjęciem i straciły całą wypracowaną przez siebie przewagę. Końcówka tego seta należała do przyjezdnych, wygrały one tę odsłonę meczu w stosunku 25:20 i prowadziły w meczu 1:0.

Role na boisku uległy zmianie w drugim secie. Przyjezdne stanowiły tło drużyny z pierwszego seta, miały bardzo duże kłopoty z przyjęciem, zanotowały one zaledwie 39% przyjęcia pozytywnego i 23% perfekcyjnego, myliły się w polu zagrywki. W tym elemencie gry przyjezdne popełniły aż 14 błędów, co skrupulatnie wykorzystały gospodynie. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Bacsic, zanotowała ona 44-procentową skuteczność w ataku. Przewaga gospodyń uwidoczniła się dopiero po drugiej przerwie technicznej, ekipa z Bukaresztu prowadziła wówczas 16:10 i pewnie wygrała tego seta w stosunku 25:16. Podobny przebieg miał set drugi, zagubione siatkarki Trabzonu nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie swojej niemocy w tym meczu. Polka grająca w Trabzonie – Agnieszka Rabka zanotowała 33-procentową skuteczność w ataku i zdobyła w tym meczu cztery punkty. Blagojević z Malagurski próbowały poderwać do skutecznej gry swoje koleżanki, lecz nie znalazły wśród nich wsparcia. Set ten zakończył się takim samym wynikiem jak partia numer dwa i gospodynie z Bukaresztu były bliskie wygrania całego meczu.

Czwarty, a zarazem ostatni set był prawdziwym pogromem przyjezdnych. Grające ze zwieszonymi głowami podopieczne Gökhana Çoksena całkowicie oddały pole gry ekipie C.S.M. Gospodynie podkręciły tempo gry i w końcówce seta prowadziły 21:9, zadowolone takim obrotem sprawy straciły kilka punktów z rzędu, ale nie miało to większego wpływu na ich końcowe zwycięstwo. Ważne punkty zdobyła Majstorović, która obok Karakaszewej i Bacsic była najjaśniejszą postacią tego spotkania. Rumuńska ekipa dzięki tej wygranej jest o krok od zdobycia Pucharu Challange.

C.S.M. Bukareszt – Trabzon Idman Ocagi 3:1
(20:25, 25:16, 25:16, 25:15)

C.S.M.: Bacsis (23), Majstorović (11), Pincerato (5), Fales (10), Karakaszewa (14), Pihlakjamäki (8), Ruzzini (libero)
Trabzon: Barut (8), Malagurski (17), Arici (1), Blagojević (11), Kamenowa (9), Rabka (4), Gürsoy (libero) oraz Sipahogliu (3), Bilge, Çetinsarac (2) i Çinar