Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Półfinałowa wygrana Agnieszki Rabki

Challenge Cup K: Półfinałowa wygrana Agnieszki Rabki

fot. Łukasz Krzywański

Tie-break zakończył starcie w Odincowie, gdzie miejscowe Zariecze podejmowało turecki Trabzon. W nim zespół, którego barw broni Agnieszka Rabka, pokonał dość niespodziewanie siatkarki z Rosji. Dla Trabzonu to pierwszy sezon w europejskich pucharach. Polska rozgrywająca rozegrała całe spotkanie.

Turecki zespół bardzo odważnie i bez najmniejszych kompleksów rozpoczął pojedynek w Odincowie. Zaskoczone świetną postawą rywalek miejscowe siatkarki nie potrafiły znaleźć sposobu, by się im przeciwstawić. Szwankował głównie ich atak. Na 30 prób rosyjski team punktował jedynie 7 razy. Od początku do końca Turczynki utrzymywały wysoką przewagę, zdobywając punkty długimi seriami. W kolejnej odsłonie sytuacja zmieniła się o 180 stopni i to drużyna trenera Pankowa zaczęła dominować na boisku. W ataku szalała Woronkowa, okres bardzo dobrej gry miała też Gonczarowa. Tym razem to przyjezdne słabiej spisywały się w ataku, a wszystko to złożyło się na gładką wygraną Zariecza.W trzecim secie co jakiś czas inicjatywa zmieniała strony boiska. Gra nie była już tak jednostronna, jak w poprzednich odsłonach, a drużyny grały zrywali, wykorzystując dobre akcje w bloku oraz kontrataki. Słabsza skuteczność gości w ataku w ostatnich akcjach partii sprawiła, że siatkarki z Odincowa objęły prowadzenie w meczu. Trabzon Idman Ocagi nie chciał oddać tego spotkania bez walki i od początku kolejnej części spotkania wyraźnie wzmocnił zagrywkę. Dobre uderzenia zza linii końcowej boiska pozwoliły Rabce i spółce lepiej czytać grę rozgrywającej rywalek, co przełożyło się m.in. na 5 punktów zdobytych blokiem. Polka z kolei miała więcej okazji do rozgrywania piłki, gdyż jej zespół dobrze bronił i wyprowadzał kontry. Rosjanki w dodatku dużo częściej się myliły i partia ta należała w zupełności do zespołu tureckiego.

O wyniku decydował tie-break, był on najbardziej wyrównanym setem w całym spotkaniu, ale tylko pod względem wyniku. Rosjanki cały czas były w natarciu, miały wiele okazji w ataku, ale popełniły w tej odsłonie dużo więcej błędów niż rywalki i niemalże „na własne życzenie” przegrały w secie i w całym spotkaniu.

Zariecze Odincowo – Trabzon Idman Ocagi 2:3
(13:25, 25:14, 25:21, 20:25, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki rundy półfinałowej Challenge Cup K

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved