Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Olympiakos z trofeum

Challenge Cup K: Olympiakos z trofeum

fot. CEV

Chociaż siatkarki Olympiakosu Pireus przegrały pierwszy finałowy mecz z Bursą BBSK 2:3, to w rewanżu były w stanie odrobić swoje straty. Grecki zespół jedynie w premierowej odsłonie musiał uznać wyższość ekipy z Turcji, a kiedy zapisał na swoim koncie trzy kolejne sety, mógł cieszyć się z wywalczenia europejskiego trofeum.

Premierową odsłonę o wiele lepiej rozpoczęły gospodynie (8:4), które wraz z biegiem seta powiększały swoją przewagę (16:10). W końcówce obudziły się jeszcze Greczynki, zmniejszając swoje straty do trzech oczek, jednak nie były one w stanie dogonić już swoich rywalek, które wyraźnie lepiej na przestrzeni tej części meczu prezentowały się przede wszystkim w ofensywie. W niej brylowała Emija Dimitrowa, zapisując na swoim koncie dziewięć punktów.Drugi set miał już zupełnie inny przebieg, warunki dyktowały podopieczny Branko Kovacevicia, nie oddając swoim przeciwniczkom zbyt wielkiego pola gry (16:12). Olympiakos pewnie kroczył do wyrównania stanu tego spotkania, kończąc całą odsłonę wynikiem 25:20. Na swobodną grę przyjezdnym pozwalało stabilne przyjęcie, co przełożyło się na lepszą postawę w ataku. Saskia Hippe, a także Stephanie Niemer i Styliani Christodoulou grały pierwsze skrzypce w tej części pojedynku.

Również początek trzeciej partii meczu należał do greckiej ekipy (8:5), która nie zwalniała tempa również w połowie seta (16:12). W końcówce zespół z Pireusu włączył jeszcze wyższy bieg, dystansując gospodynie (21:13), pewnie wygrywając całą odsłonę 25:18. Przewaga przyjezdnych najbardziej widoczna była w ofensywie, w której skończyły one 40 proc. akcji, przy zaledwie 28 proc. rywalek. Główna w tym zasługa o wiele bardziej równomiernie rozłożonego ataku. Olympiakos lepiej zagrał również w bloku i zagrywce, posyłając na stronę przeciwniczek dwa asy serwisowe.

Turczynki, które walczyły o przedłużenie losów spotkania, długo dotrzymywały kroku siatkarkom greckiego zespołu. Ten odskoczył dopiero w końcówce, w której nie dał swoim rywalkom najmniejszych szans, prowadząc aż 21:15. Całą partię Olympiakos wygrał 25:16 i dzięki zwycięstwu 3:1 mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Challenge. Również w tej odsłonie przewaga na siatce Greczynek była bardzo widoczna, a ciężar zdobywania kolejnych oczek leżał głównie na barkach Stephanie Niemer i Jany Poll.

Bursa BBSK – Olympiakos Pireus 1:3
(25:23, 20:25, 18:25, 16:25)

Pierwszy mecz 3:2 dla Bursy

Składy zespołów:
Bursa: Leys (7), Yildirim (6), Belien (11), Karaagac (1), Dimitrowa (24), Albayrak (9), Sarigolu (libero) oraz Ince, Avci, Bytsenko i Aydinogullari
Olympiakos: Giota (8), Niemer (12), Poll (15), Lamprousi (11), Christodoulou (10), Hippe (17), Konomi (libero) oraz Kokkinaki (libero)

Zobacz również:
Wyniki faz finałowej Pucharu Challlenge siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved