Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Jeden złoty set w ćwierćfinałach

Challenge Cup K: Jeden złoty set w ćwierćfinałach

W rewanżowych meczach ćwierćfinałowych Challenge Cup siatkarek łatwe zwycięstwa na koncie zanotowały THY Stambuł, Olympiacos Pireus oraz Beziers VB, za to złoty set wyłonił zwycięzcę dwumeczu Dresdner SC – AO Thiras Santorini.

Zgodnie z planem w rewanżowym starciu ćwierćfinałowym spisał się Olympiacos Pireus, który u siebie dopełnił formalności. Już po pierwszych dwóch setach było jasne, że wyeliminuje on z dalszej walki Swietelsky Bekescsabai. Później w jego szeregi wkradło się rozluźnienie, a zmiany dokonane w składzie spowodowały, że dopiero w tie-breaku przypieczętował zwycięstwo, ale nie miało to już większego znaczenia. Na przestrzeni całego pojedynku węgierska ekipa tylko w bloku okazała się lepsza (11 czap). W pozostałych elementach górą były gospodynie, a niespełna 40% skuteczności w ataku wystarczyło im do odniesienia zwycięstwa. Poprowadziły je do niego Saskia Hippe oraz Hood Regan Scott, które zapisały na swoim koncie po 14 punktów.

Atut własnego parkietu wykorzystał THY Stambuł, który rozgromił u siebie Asko Linz-Steg. Austriacka drużyna była tylko tłem dla rywalek. O jej bezradności świadczy fakt, że najwięcej w secie zdobyła 16 punktów. Nie było elementu, w którym dotrzymałaby kroku gospodyniom, a z atakiem na poziomie 20% trudno było jej cokolwiek wskórać. Turecki zespół kontrolował boiskowe wydarzenia, świetnie spisując się w zagrywce, w której popełnił tylko 4 błędy przy aż 8 asach. Prym w jego szeregach wiodły Seyna Ercan oraz Kingdon Madison Rishel, które zgromadziły na koncie po 11 oczek.

Przed własną publicznością awans do kolejnej rundy przypieczętował Beziers VB, który w trzech setach odprawił z kwitkiem Ladies in black Aachen. TTrochę walki było w drugiej i trzeciej odsłonie, ale niemiecka drużyna nie napsuła zbyt dużo krwi gospodyniom. Popełniała dużo błędów, a z atakiem na poziomie 30% trudno było jej przejąć inicjatywę na boisku. Na dodatek francuska ekipa dołożyła 10 bloków oraz stabilną grę w defensywie, co przełożyło się na jej pewne zwycięstwo. Pierwszoplanową postacią w jej szeregach była Yeisy Soto, która zapisała na swoim koncie 13 punktów.

Straty poniesione w pierwszym meczu odrobił za to Dresdner SC, który u siebie wykazał wyższość nad AO Thiras Santorini. Grecka drużyna tylko w drugiej odsłonie znalazła sposób na ogranie rywalek, a porażka 1:3 sprawiła, że o losach rywalizacji musiał zadecydować złoty set. W nim przyjezdne prowadziły 5:1, ale przegrały 13:15. Na przestrzeni wszystkich setów niemiecki zespół dysponował lepszą zagrywką (10 asów), stabilniejszym przyjęciem, co przełożyło się na skuteczniejszą postawę na siatce. Zanotował też na koncie 16 bloków, co sprawiło, że zameldował się w półfinale. Do sukcesu poprowadziła go Monique Strubbe, która zgromadziła na koncie 20 oczek.