Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Greczynki i Turczynki w lepszej sytuacji przed rewanżem

Challenge Cup K: Greczynki i Turczynki w lepszej sytuacji przed rewanżem

Strona: 2

W spotkanie z Jenisejem Krasnojarsk mocno weszły zawodniczki Olympiakosu Pireus i już w połowie seta miały 7 oczek przewagi nad rywalkami. Swoje wysokie prowadzenie utrzymały, a ostatecznie nawet je powiększyły, wygrywając premierową odsłonę 25:15. Druga partia przebiegała już zupełnie inaczej, a tempo rywalizacji narzuciły Rosjanki, które wygrywały już 16:10. W kluczowym momencie miały aż 9 punktów zapasu nad gospodyniami i chociaż te w końcówce się zmobilizowały, to nie były w stanie odrobić swoich sporych strat (18:25). Wyrównana walka toczyła się do połowy trzeciej części meczu (16:14). Piąty bieg w tym momencie wrzuciły zawodniczki greckiej ekipy, które najpierw wypracowały sobie 5 oczek przewagi (21:16), a następnie nie dopuściły już do głosu rywalek, pewnie triumfując 25:17. Początek kolejnej partii zwiastował tie-breaka, jednak Greczynki szybko odrobiły swoje starty i na drugim czasie technicznym miały 3 oczka więcej od rywalek. Sytuacja odwróciła się jednak w końcówce i 3 punkty zapasu leżały po stronie Jeniseju. Podopieczne Aleksandra Koszkina nie były w stanie utrzymać swojej inicjatywy, a w grze na przewagi lepszy okazał się Olympiakos Pireus i to ten zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 3:1. 52 ataki wykonała Areti Hippe, która do 21 oczek wywalczonych tym elementem dołożyła 3 bloki i aż 5 asów serwisowych. Bez wątpienia to atakująca stanowiła o sile swojej ekipy. W sumie Greczynki postawiły 13 „czap”, dokładając do tego 9 punktów bezpośrednio zza linii 9. metra. Jenisej Krasnojarsk do Pireusu przyjechał w 10-osobowym składzie, a w nim prym wiodła Anastazja Herlik, zdobywczyni 20 oczek.

Olympiakos Pireus (GRE) – Jenisej Krasnojarsk (ROS) 3:1
(25:15, 18:25, 25:17, 27:25)

Olympiacos: Giota (9), Lazarević (11), Malasai (15), Lamprousi (6), Christiodoulou (1), Hippe (29), Konomi (libero) oraz Vlaczaki, Kokkinaki (libero) i Teza (1)
Jenisej: Manziuk (11), Efimowa (5), Herelik (20), Kuzniecowa (9), Frołowa (19), Peretiatko (2), Gałkina (libero) oraz Szczegłowa, Oszczkina (1) i Asina

Mecze rewanżowe zaplanowano na 2 kwietnia. Wtedy okaże się, czy siatkarki Bursy BBSK będą w stanie na własnym terenie przypieczętować awans do finału Pucharu Challenge. W o wiele gorszej sytuacji są natomiast siatkarki z Rosji, które będą walczyć o to, aby najpierw wygrać całe spotkanie, a potem ewentualnie złotego seta.