Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Faworytki zgodnie z planem

Challenge Cup K: Faworytki zgodnie z planem

fot. CEV

W meczach rewanżowych kolejnej rundy Challenge Cup kobiet obyło się bez złotych setów i wielkich emocji. Większość spotkań kończyła się w trzech setach, a triumfowały w nich faworyzowane zespoły. W tym gronie znalazły się Jenisej Krasnojarsk, Bursa BBSK, SCC Schwerin, a jednego seta stracił Olympiakos Pireus, ale też pewnie przypieczętował awans do następnego etapu zmagań.

Atut własnego parkietu wykorzystał Jenisej Krasnojarsk, który jednak nie miał łatwej przeprawy z TJ Ostrava. Wprawdzie czeska drużyna nie wygrała ani jednego seta, ale tylko w drugim dość wyraźnie okazała się słabsza od gospodyń. Pozostałe dwie odsłony były na styku, rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Rosyjska drużyna popełniała więcej błędów, ale dysponowała znacznie lepszym przyjęciem, co przekładało się na jej postawę w ataku. Ponad 50% skuteczności w tym elemencie pozwoliło Jenisejowi pewnie awansować do kolejnej rundy, tym bardziej że blok również był jego silną stroną. Tym razem pierwsze skrzypce w ekipie z Krasnojarska grała Maria Frołowa, która zgromadziła na swoim koncie 17 oczek. Po drugiej stronie siatki 12 punktów zdobyła Magdalena Zednikova, ale nie wystarczyło to czeskiemu zespołowi, by bardziej postawić się gospodyniom.

Pierwsza konfrontacja Asterix Beveren z Olympiakosem Pireus zakończyła się w tie-breaku, więc można było spodziewać się, iż druga będzie równie zacięta. Tym razem tak się nie stało, a grecka drużyna wykorzystała atut własnego parkietu. Moment słabości przytrafił się jej tylko w trzecim secie, ale szybko wróciła do dobrej gry i zamknęła mecz w czterech odsłonach. Mimo że oba zespoły prezentowały się na podobnym poziomie w przyjęciu, a przyjezdne zdobyły więcej oczek blokiem, to jednak nie miały tak dużej siły ofensywnej jak rywalki. 44% skuteczności w ataku pozwoliło Olympiakosowi w pełni kontrolować boiskowe wydarzenia, a prym w jego szeregach wiodła Saskia Hippe, która zapisała na swoim koncie 23 oczka. Asterixowi nie pomogło 18 punktów wywalczonych przez Britt Herbots, bowiem zabrakło jej wsparcia ze strony koleżanek.Jedno z najmniej zaciętych spotkań odbyło się w Turcji, gdzie Bursa BBSK rozgromiła Naturhause Ciudad de Logrono. Mecz praktycznie od początku do końca toczył się pod dyktando gospodyń, a o ich dominacji świadczy przede wszystkim druga odsłona, w której pozwoliły przeciwniczkom na ugranie zaledwie 12 oczek. Kluczem do ich sukcesu okazała się zagrywka, którą wyrządziły sporo krzywdy przyjezdnym, popisując się 13 asami serwisowymi. Znacznie lepiej radziły sobie także w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła, a na ich grę nie wpłynęły także rotacje w składzie. Za to przyjezdne z atakiem na poziomie 28% nie miały czego szukać. Nie było w ich szeregach liderki, która wzięłaby ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Wśród gospodyń najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Dora Horvath, która zgromadziła na swoim koncie 10 oczek.

Dość jednostronne widowisko odbyło się także w Schwerinie, gdzie miejscowy SCC bez najmniejszych problemów pokonał Viteos Neuchatel Universite. Szczególnie dwie pierwsze odsłony były popisem jednego zespołu. Dopiero w trzeciej partii przyjezdne nieco bardziej próbowały przeciwstawić się niemieckiemu rywalowi, ale nie miały zbyt wiele siatkarskich argumentów. Ich perfekcyjne przyjęcie na przestrzeni całego spotkania nie przekroczyło 20%, a blokiem tylko raz zatrzymały gospodynie. Z kolei SCC grało równo i pewnie przez całe spotkanie, a jego przewaga widoczna była przede wszystkim w ataku. W związku z tym nie miało problemów z przypieczętowaniem awansu do kolejnego etapu zmagań, a tym razem wyróżniającą się zawodniczką w szeregach ekipy ze Schwerina była Louisa Lippmann, która zdobyła 14 oczek.

Zobacz również
Wyniki Challenge Cup kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved