Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

Challenge Cup K: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach

W ćwierćfinałach Challenge Cup kobiet nie było niespodzianek ani zbyt wielu emocji. Zgodnie z przewidywaniami do półfinałów rozgrywek awansowały siatkarki tureckiej ekipy Aydin BBSK, a także Volero Le Cannet czy Vero Volley Monza. Stawkę czterech najlepszych drużyn uzupełniły zawodniczki GEN-I Volley Nova Gorica.

Aydin BBSK w starciu z AO Thiras przypieczętowało awans do półfinału Challenge Cup. Po pierwszym meczu, w którym turecki zespół triumfował w tie-breaku, w drugim wygrał szybko, łatwo i przyjemnie, w żadnym z trzech setów nie pozwalając rywalkom z Grecji dobrnąć do granicy 20 oczek. Turczynki lepsze były w każdym elemencie, a na uwagę zasługuje ich postawa w polu zagrywki, w którym punktowały 8 razy, popełniając przy tym zaledwie 6 błędów. Niekwestionowaną liderką Aydin BBSK była Brayelin Martinez, która mecz skończyła z dorobkiem 26 oczek.

Większych emocji nie przyniósł również pojedynek pomiędzy GENI-I Nova Gorica i Kanti Schaffhausen, zakończony w zaledwie 68 minut. W żadnym z setów szwajcarski team nie był w stanie dobić do 20 oczek, kulejąc przede wszystkim w ofensywie, w której zanotował zaledwie 21% skuteczności, a żadna z zawodniczek nie zbliżyła się do zdobycia chociażby 10 punktów. Po stronie zespołu z Novej Goricy dobrze spisały się Tina Lipicer oraz Lana Scuka, które wspólnymi siłami wywalczyły 27 oczek.

Z rozgrywkami Pucharu Challenge Cup pożegnały się zawodniczki Calictu Kamnik, które tylko w drugim secie mogły cieszyć się ze zwycięstwa nad włoskim Vero Volley Monza. Włoski team prowadzony przez Miguela Falascę dominował na siatce, a także w pozostałych elementach. Pierwsze skrzypce grała natomiast Serena Ortolani, która w pierwszych trzech setach wchodziła na zmiany, dopiero czwartego rozpoczęła w podstawowym składzie, ale nie przeszkodziło jej to w zdobyciu 18 punktów.

Kropkę nad i postawiły również siatkarki Volera Le Cannet, które nie dały najmniejszych szans izraelskiemu Hapoel Kfar Saba, potrzebując do tego trzech setów i zaledwie 58 minut. Dominacja Volero widoczna była przede wszystkim w drugiej odsłonie, w której gospodynie zostały wręcz zmiażdżone 25:7. Pomimo tak szybkiego pojedynku 19 punktów na swoim koncie zdążyła zapisać Heidy Casanova, brylując w ofensywie, w której skończyła 65% swoich akcji. Cała drużyna Volero zagrała natomiast z 63-procentową skutecznością ataku.