Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Fakieł Nowy Urengoj pokonał Belgów

Challenge Cup: Fakieł Nowy Urengoj pokonał Belgów

Bez zaskoczenia zespół Fakieła Nowy Urengoj pokonał w półfinale Pucharu Challenge belgijskie Prefaxis Menen. De facto w żadnym z setów przyjezdni nie zagrozili dobrze dysponowanym gospodarzom, po 68 minutach schodząc z boiska pokonanymi. Kolejny mecz obu teamów zaplanowano na nadchodzącą niedzielę.

Już pierwsze piłki meczu pokazały, że Belgom nie będzie łatwo powstrzymać wspieranych przez nieliczną, acz głośną publiczność gospodarzy (6:8). Swoją przewagę siatkarze Fakieła Nowy Urengoj zaczęli budować po pierwszej przerwie technicznej, która pozwoliła Wołkowowi i spółce poczuć, że zespół prowadzony przez Igora Juricicia nie jest tego dnia najlepiej dysponowany. Z dwóch punktów zapasu po atakach Jegora Kliuki przewaga wzrosła do czterech (16:12), co zważywszy na fakt coraz bliższego zakończenia tej odsłony pojedynku, było dla przyjezdnych zdarzeniem niezwiastującym niczego dobrego. Przy stanie 21:15 było jednak wiadomo, że to miejscowi zapiszą tego seta na swoim koncie, mimo że gościom finalnie udało się zdobyć jeszcze osiem oczek (25:19).

W drugiej odsłonie meczu na parkiecie istniał tylko jeden zespół i to była ekipa gospodarzy. Siatkarze ci już na pierwszej przerwie technicznej wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie, które na drugiej powiększyli niemalże trzykrotnie (16:8). Nie mieli oni litości dla rywali, którym nie pomógł nawet zabezpieczający defensywę Peter Jensen (21:11). Metą dla Fakieła okazał się atak Igora Tiurina (25:14).

Więcej walki było set później, choć w nim i tak przyjezdni nie byli w stanie nawiązać walki z przeciwnikami. Ta odsłona była praktycznie kalką zdarzeń z inaugurującego rozdania – po początkowym prowadzeniu 8:6 i późniejszym 16:12 miejscowi całkowicie rozwinęli swoje skrzydła. Zagrywka Walentina Bezrukowa wydała pozytywne owoce i chwilę później dzięki świetnie dysponowanemu Wołkowowi na tablicy wyników pokazał się rezultat 21:16 dla Fakieła. Taka gra była tylko wodą na młyn dla gospodarzy i po zbiciach Iwana Jakowlewa oraz błędach własnych rywali to właśnie oni cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym meczu półfinału Challenge Cup (25:18).

Fakieł Nowy Urengoj – Prefaxis Menen 3:0
(25:19, 25:14, 25:18)

Fakieł: Własow (7), Kołodinski (3), Jakowlew (5), Tiurin (11), Wołkow (16), Kliuka (12), Szyszkin (libero) oraz Aleksiejew (libero) Szypotko (1) i Bezrukow
Prefaxis: Kvalen (11), Sinnesael (1), van Eecke (8), Smit (4), Vandeweyer (3), Valkiers (2), Lemay (libero) i Jensen