Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

CEV zawiesiła rozgrywki bezterminowo

fot. CEV

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zawiesiła już bezterminowo rozgrywki europejskich pucharów, Ligi Europejskiej, a także turnieje kwalifikacyjne do młodzieżowych ME. – To była trudna i bolesna decyzja, którą podjęliśmy z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie naszych zawodników, oficjeli i kibiców – mówi prezydent CEV Aleksandar Boričić. Odwołano także cykl turniejów w siatkówce na śniegu oraz II fazę Pucharu Kontynentalnego w siatkówce plażowej.

„Od czasu gdy CEV ogłosił decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek do 3 kwietnia, staliśmy się świadkami eskalacji pandemii koronawirusa w całej Europie, w wyniku czego wiele rządów ogłosiło stan wyjątkowy, a narodowe federacje wstrzymały rozgrywki swoich lig. FIVB potwierdziła zmiany w swoim kalendarzu rozgrywek, przekładając Siatkarską Ligę Narodów na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W związku z najnowszymi wydarzeniami członkowie Zarządu CEV zadecydowali wspólnie o zawieszeniu wszystkich wydarzeń CEV do odwołania” – czytamy w najnowszym komunikacie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.Decyzja ta dotyczy następujących rozgrywek:

  • puchary europejskie (tzn. Liga Mistrzów i Mistrzyń, Puchar CEV i Puchar Challenge) zaplanowane do połowy maja 2020 r. (jedynym wyjątkiem od tej zasady są mecze półfinałowe Pucharu CEV mężczyzn pomiędzy rosyjskimi drużynami Zenitu Sankt Petersburg i Łokomotiwu Nowosybirsk)
  • turnieje kwalifikacje do ME w kategoriach młodzieżowych (U17 i U19 kobiet, U18 i U20 mężczyzn), zaplanowane na przełom kwietnia i maja 2020 r.
  • II faza Pucharu Kontynentalnego w siatkówce plażowej zaplanowana na 12-17 maja 2020 r.
  • złota i srebrna Liga Europejska 2020

Co do sezonu 2020 w siatkówce na śniegu, CEV potwierdza odwołanie wszystkich pozostałych wydarzeń, tzn. kolejnych przystanków cyklu European Tour, które mają się odbyć w Wagrain i Plan de Corones / Kronplatz, a także CEV EuroSnowVolley w St. Anton am Arlberg.

– To była trudna i bolesna decyzja, którą podjęliśmy z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie naszych zawodników, oficjeli i kibiców. Jednak biorąc pod uwagę ogólną sytuację w Europie oraz aby zapewnić jasne wytyczne i umożliwić rozsądne planowania wszystkim zainteresowanym stronom, musieliśmy podjąć tę decyzję już teraz. Będziemy dalej monitorować sytuację i współpracować ze wszystkimi naszymi interesariuszami w celu znalezienia wspólnych rozwiązań w zależności od dalszego rozwoju kryzysu – powiedział prezydent CEV Aleksandar Boričić.

– Pozostając w jedności, utrzymując otwartą komunikację i stale pracując z pozytywną energią dla dobra dyscypliny, którą kochamy, jestem przekonany, że damy radę wspólnie pokonać ten kryzys. Dziękujemy za waszą wyrozumiałość i szczerze życzymy Wam i Waszym rodzinom, abyście pozostali zdrowi i bezpieczni – zakończył prezydent CEV w swoim przesłaniu do wszystkich członków europejskiej siatkarskiej rodziny i wszystkich miłośników siatkówki.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved