Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Wilno: Polki bez awansu

CEV Satellite Wilno: Polki bez awansu

47 minut – tyle trwał pojedynek duetu Gruszczyńska/Strąg z łotewskim teamem Lece/Ozolina. Polki broniły honoru kraju w czasie turnieju CEV Satellite Wilno. Chociaż mimo piątkowej porażki w meczu II rundy wciąż zachowały szansę na walkę w półfinale, nie wykorzystały jej. Już w pierwszym pojedynku z dwóch dzielących je od strefy medalowej poległy, przegrywając 0:2 z niemieckim duetem Arnholdt/Schumacher.

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg, nasze jedyne reprezentantki w turnieju CEV Satellite Wilno, nie mają łatwej drogi podczas imprezy. Po piątkowej porażce z hiszpańską parą ich droga do półfinału rozgrywek znacząco się wydłużyła i w sobotni poranek wymagała od nich wygranych aż w trzech spotkaniach. Pierwszy warunek jednak spełniły – w trzech setach pokonały duet łotewski, Lece/Ozolina.

Nie było to jednak łatwe, bowiem w inaugurującym secie ich rywalki wytoczyły mocne działa. Od samego początku kontrolowały przebieg rywalizacji, narzuciły mocną zagrywkę, lecz przede wszystkim prezentowały się znacznie lepiej na siatce, co pozwalało im niwelować siłę ataku Polek. Siatkarki znad Wisły i Odry skóry nie sprzedały jednak tanio – walczyły, a uzyskane w tej odsłonie pojedynku 16 punktów, pozwoliło im z większym optymizmem spoglądać na kolejną partię. W niej role się odwróciły. To biało-czerwone lepiej radziły sobie z pressingiem przeciwniczek, zwiększyły tempo rozegrania i skupiły się na rozwiązaniach taktycznych zamiast na siłowych, które chwilę wcześniej nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Taka postawa zdała egzamin, bowiem wcześnie uzyskanej przewagi nie wypuściły z rąk do końca rozdania, triumfując 21:15.

Najwięcej emocji zagwarantował jednak ostatni set, w którym od początku do końca toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Ani jeden, ani drugi zespół nie był jednak w stanie wypracować wyższej przewagi niż dwa oczka, co poskutkowało tym, że oba teamy zmuszone zostały do wykorzystania siatkarskiej fantazji na mecie rozgrywek. Dzięki lepszemu serwisowi ręce w geście zwycięstwa podniosły na niej Polki, tym samym przedłużając swoje szanse na awans do półfinału gier.

Lece/Ozolina LAT [8] – Gruszczyńska/Strąg POL [6] 1:2
(21:16, 15:21, 13:15)

Po ambitniej walce z łotewskim duetem kolejnymi przeciwniczkami biało-czerwonych został niemiecki duet Arnhold/Schumacher. Niemki, podobnie jak nasze reprezentantki, miały za sobą trzysetowy pojedynek z niżej notowanymi rywalkami – Norweżkami Hjortland/Kjølberg. Arnhold i Schumacher okazały się jednak nie do przejścia dla Polek. Pomimo ambitnej walki Gruszczyńska/Strąg w obu setach uległy przeciwniczkom do 18, przez co turniej zakończyły na 7. miejscu i to ich przeciwniczki powalczą dalej o półfinał turnieju w Wilnie.

Arnholdt/Schumacher GER [10] – Gruszczyńska/Strąg POL [6] 2:0
(21:18, 21:18)