Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Wilno: Gruszczyńska i Strąg rozpoczęły od wygranej

CEV Satellite Wilno: Gruszczyńska i Strąg rozpoczęły od wygranej

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg rozpoczęły zmagania w turnieju CEV Satellite w Wilnie. Rozpoczęły dobrze, bowiem w pierwszym swoim spotkaniu Polki pokonały parę z Bułgarii i pewnie awansowały do II rundy. W niej zmierzą się z Hiszpankami.

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg to jedyna polska para, która bierze udział w żeńskim turnieju z serii CEV Satellite w Wilnie. Rywalkami Polek w pierwszej rundzie turnieju były Bułgarki  Diana MalinowaRusena Slanczewa. Nasze siatkarki już na początku spotkania pokazały, że są o wiele lepsze i na pewno bardziej doświadczone na piasku mimo młodego wieku. Pierwszego seta biało-czerwone wygrały pewnie do 14, w drugim również nie pozwoliły rywalkom na wiele. Gruszczyńska i Strąg w drugiej partii powtórzyły wynik z pierwszego seta i pewnie po wygranej 2:0 awansowały do II rundy.

W kolejnym meczu dziś rywalkami Polek był Ester Ribera BoterAmaranta Fernández Navarro z Hiszpanii. Nasze siatkarki niezbyt dobrze weszły w mecz i pozwoliły rywalkom uciec na kilka punktów. Pogoń niestety nie była skuteczna i to Hiszpanki triumfowały w pierwszej partii. Drugi set miał zacięte przebieg, a jego losy ważyły się do ostatnich piłek. W końcówce na szczęście to biało-czerwone przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały do 19. O wygranej decydował więc tie-break, który znów był bardzo emocjonujący. W rozgrywanej na przewagi końcówce więcej sił jednak zachowały siatkarki z Hiszpanii i to one po wygranej 17:15 awansowały do III rundy turnieju. W Wilnie rozgrywki toczą się systemem brazylijskim, tak więc Polki od soboty walczyć będą o jak najlepsze miejsce z prawej strony turniejowej drabinki.