Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Polki walczą w Timisoarze

CEV Satellite: Polki walczą w Timisoarze

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg reprezentują nasz kraj w zawodach z cyklu CEV Satellite w rumuńskiej Timisoarze. W I rundzie turnieju Polki pokonały duet bułgarski, w II rundzie stoczyły niezwykle zacięty bój z Niemkami. Niestety przegrały w tie-breaku i w piątek walczyć będą o pozostanie w turnieju z prawej strony drabinki.

W czwartek w Timisoarze rozpoczął się turniej z cyklu CEV Satellite, w którym uczestniczy jedna para z Polski. Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg w pierwszej rundzie wylosowały przeciwnika z Bułgarii – Slawina Kolewa/Asja Dinowa. Nasze siatkarki dobrze rozpoczęły to spotkanie i mimo kilku błędów spokojnie wygrały pierwszego seta 21:16. W drugiej partii Polki zdecydowanie już dominowały na boisku, nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, gromiąc je 21:10 i pewnie awansując do II rundy turnieju.

W niej biało-czerwone zmierzyły się z Kim Behrens i Nadją Glenzke z Niemiec. Pierwsza partia tego spotkania miała niezwykle dramatyczny przebieg. W końcówce na przewagi zarówno jeden, jak i drugi zespół miał kilka piłek setowych. Ta partia zakończyła się niezwykle rzadko spotykanym w siatkówce plażowej wynikiem 35:33 – niestety dla Niemek. Nasze siatkarki nie załamały się porażką i w drugim secie pokazały się z bardzo dobrej strony. Wygrały z rywalkami do 18 i doprowadziły do remisu. W decydującej partii znów walka była niezwykle zacięta – niestety, w końcówce lepsze okazały się siatkarki z Niemiec i to one wygrały całe spotkanie, które trwało aż 68 minut.

Nasze siatkarki w piątek walczyć będą z prawej strony drabinki o pozostanie w turnieju i wejście do czołowej ósemki. Ich pierwszymi przeciwniczkami będą zawodniczki z Łotwy.