Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Niemiecka para ze złotym medalem w Göteborgu

CEV Satellite: Niemiecka para ze złotym medalem w Göteborgu

fot. FIVB

Bez Polaków rozegrały się mecze o medale CEV Satellite w Göteborgu. Mateusz Łysikowski i Maciej Rudol po wygraniu swojej grupy w turnieju CEV Satellite w Göteborgu awansowali do razu do ćwierćfinału, ale na nim zakończyli swój udział w turnieju. Pogromcy Polaków Schnetzer/Müllner zagrali w finale, a w nim musieli uznać wyższość niemieckiej pary.

 Półfinały:

Oba półfinałowe starcia w Göteborgu co prawda zakończyły się w dwóch setach, ale w obu nie zabrakło emocji. Austriacka para Schnetzer/Müllner, która w ćwierćfinale odprawiła z kwitkiem Mateusza Łysiakowskiego i Macieja Rudola, stoczyła pojedynek z Finami – Nurminen/Siren. W pierwszym secie Austriacy triumfowali dość wyraźnie 21:14, jednak o wyniku drugiego decydowała dopiero gra na przewagi, a i w niej lepsi okazali się gracze z Austrii.

Schnetzer/Müllner (AUT) – Nurminen/Siren (FIN) 2:0
(21:14, 24:22)

Trochę na odwrót przebiegał drugi półfinał, w którym Szwedzi – Åhman/Annerstedt mierzyli się z niemiecką parą – Thole J./Wickler. Bardziej zacięta była premierowa odsłona, w której lepsi okazali się Niemcy (21:19). To oni poszli za ciosem w kolejnej odsłonie, deklasując rywali ze Skandynawii aż 21:8.

Åhman/Annerstedt (SWE) -Thole J./Wickler (GER) 0:2
(19:21, 8:21)


Mecz o brąz:

Szwedzi zagrali więc o trzecie miejsce, a ich rywalami byli sąsiedzi – Finowie. W skandynawskim pojedynku lepsi okazali się przedstawiciele Finlandii, którzy triumfowali po tie-breaku. To oni wyraźnie lepsi okazali się w premierowej partii, ale potem musieli uznać wyższość przeciwników. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu zwycięstwa w decydującym secie 15:11.

Åhman/Annerstedt – (SWE) Nurminen/Siren (FIN) 1:2
(12:21, 21:17, 11:15)

Finał:

O wiele mniej wyrównany był pojedynek o złoty medal w Göteborgu, który rozstrzygnął się w dwóch dość szybkich setach. Praktycznie od początku warunki dyktowali niemieccy siatkarze – Thole J./Wickler, którzy pewnie ograli austriacki duet Schnetzer/Müllner 2:0. Najpierw niemiecka para wygrała 21:14 i chociaż w drugiej odsłonie pozwoliła rywalom na trochę więcej, to ich zwycięstwo w walce o złoty medal nie było zagrożone.

Thole J./Wickler (GER) – Schnetzer/Müllner (AUT) 2:0
(21:14, 21:16)

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved