Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Mersin: Polki zakończyły turniej na 13. miejscu

CEV Satellite Mersin: Polki zakończyły turniej na 13. miejscu

Po porażce w pierwszej rundzie z niemiecką parą duet Kociołek/Gromadowska nie poradził sobie także w swoim kolejnym spotkaniu. Tym razem lepsze od Polek okazały się Rumunki Matei/Vaida. Tym samym biało-czerwona dwójka zakończyła turniej w Turcji na 13. miejscu.

W turnieju głównym Polki w pierwszej rundzie nie zdołały sprawić niespodzianki i dość gładko uległy niemieckiej parze Schillerwein/Tillmann 0:2, Niemki rozstawione były z numerem drugim, a polski duet był turniejową „15”. W kolejnym spotkaniu Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska mierzyły się z parą rozstawioną z numerem 10 – Matei/Vaida. W pierwszym secie Polki starały się dotrzymać kroku swoim przeciwniczkom, ale to okazały się lepsze, dość pewnie pokonując biało-czerwony duet 21:16. Kolejna partia była już bardziej wyrównana, jednak ponownie triumfowała ekipa z Rumunii. Ostatecznie Kociołek/Gromadowska uległy rywalkom w tej odsłonie 19:21 i w całym spotkaniu 0:2. Pojedynek obu par trwał 33 minuty, a porażka oznaczała, że polska dwójka zakończyła turniej CEV Satellite Mersin na 13. pozycji.

Kociołek/Gromadowska [POL] – Matei/Vaida [ROU] 0:2
(16:21, 19:21)

źródło: cev.lu, inf. własna