Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Lubljana: Wygrana i awans Polaków

CEV Satellite Lubljana: Wygrana i awans Polaków

Kacper Kujawiak i Mateusz Paszkowski występ w turnieju głównym CEV Satellite w stolicy Słowenii rozpoczęli od wygranej. Polacy pokonali po tie-breaku reprezentantów gospodarzy i dzięki temu w sobotę zagrają o pierwsze miejsce w grupie B, mając już zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

Kacper Kujawiak i Mateusz Paszkowski to jedyna męska para reprezentująca Polskę na jednogwiazdkowym turnieju CEV Satellite w Lubljanie. Biało-czerwoni rozstawieni z numerem 2 trafili do grupy B, a ich pierwszymi rywalami byli Słoweńcy Matevz Berk i Iztok Novak. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwy mecz dla naszych siatkarzy, a gospodarze będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Zacięta walka punkt za punkt trwała od samego początku aż do końca. Ostatnie piłki należały jednak do biało-czerwonych, którzy wygrali 21:19.

Słoweńcy zrewanżowali się w secie drugim. Wypracowali sobie niewielką przewagę i mimo niezłej gry naszych reprezentantów nie pozwalali się dogonić. W końcówce jeszcze odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali do 17, doprowadzając do remisu. W tie-breaku Paszkowski i Kujawiak wrócili do swojej dobrej gry i kontrolowali wydarzenia na boisku. Szybko zyskali przewagę i spokojnie dowieźli ją do końca. Polacy wygrali 15:9 i całe spotkanie 2:1, zapewniając sobie tym samym już awans do fazy pucharowej. W sobotę rano biało-czerwoni zagrają o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału. Ich rywalem będzie łotewska para Gabdullins/Samoilovs M.