Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Lubljana: Polki wygrały dwa mecze w kwalifikacjach

CEV Satellite Lubljana: Polki wygrały dwa mecze w kwalifikacjach

W kwalifikacjach do jednogwiazdkowego turnieju siatkówki plażowej CEV Satellite w Lubljanie wystartowała polska para Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek. Polki w pierwszym meczu pokonały po tie-breaku rywalki z Węgier i w meczu decydującym o awansie zmierzyły się z Włoszkami. Wygrały w dwóch setach i od piątku rozpoczną rywalizację w turnieju głównym.

Kinga Legieta i Aneta Kaczmarek jako jedyna polska żeńska para walczą o awans do turnieju głównego z cyklu CEV Satellite w stolicy w Słowenii. W pierwszej rundzie kwalifikacji nasz siatkarki zmierzyły się z węgierską parą Panna Györi/Eszter Kovács.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla biało-czerwonych. Kinga Legieta i Aneta Kaczmarek od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry, odrzucając je od siatki dobrą zagrywką. Szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą w miarę upływu czasu jeszcze powiększały. W efekcie pewnie wygrały pierwszą partię 21:13.

W drugim secie Węgierki zawiesiły poprzeczkę już dużo wyżej. Mecz się wyrównał, a każdy zdobyty punkt kosztował naszą parę sporo wysiłku. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalkom i w efekcie walka trwała do samego końca. Ostatnie piłki należały do siatkarek z Węgier, które wygrały 21:19 i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii Polki już grały bardzo uważnie, nie pozwalając przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł. Kontrolowały przebieg seta od początku do końca, wygrywając 15:11 i całe spotkanie 2:1.

W II rundzie kwalifikacji nasze siatkarki w meczu o awans do turnieju głównego zmierzył się z włoską parą Debora Allegretti/Eleonora Annibalini. Tylko pierwsza partia sprawiło nieco problemów biało-czerwonym, ale nie na tyle, by pozwolić rywalkom na przejęcie inicjatywy. Polki kontrolowały wydarzenia na boisku, a w końcówce okazały się lepsze od rywalek i wygrały 21:17. W drugiej partii Kaczmarek i Legieta zdominowały przebieg gry i pewnie pokonały rywalki do 13, awansując tym samym do turnieju głównego.  Wśród męskich par w turnieju głównym w Lubljanie zagrają Mateusz Paszkowski i Kacper Kujawiak.