Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Larcana: Kołosińska/Gruszczyńska z awansem do strefy medalowej

CEV Satellite Larcana: Kołosińska/Gruszczyńska z awansem do strefy medalowej

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska nie zwalniają tempa po prawej stronie drabinki turnieju z cyklu CEV Satellite, który rozgrywany jest na Cyprze. Polki awansowały do ostatniej rundy z prawej strony drabinki, w której pokonały fińską parę i w niedzielny wieczór zagrają o medale.

CEV Satellite na Cyprze rozgrywany jest pod nieobecność najlepszych europejskich teamów, które walczyły w mistrzostwach świata. Jest to więc szansa na zajęcie wysokich lokat oraz punkty do rankingów. Reprezentantki Polski nie rozpoczęły jednak turnieju dobrze i już po pierwszej rundzie poniosły porażkę, przechodząc na prawą stronę turniejowej drabinki. Mimo falstartu od tego momentu Polki radzą sobie już dużo lepiej i zapisują na swoim koncie kolejne zwycięstwa. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska wygrały trzy kolejne spotkania. W ostatnim, rozgrywanym w niedzielę do południa polska para nie miała większych problemów z pokonaniem ukraińskiego duetu sióstr bliźniaczek – Makhno. Polskie siatkarki były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek, przeważając w każdym z elementów. W dodatku starały się też nie tracić koncentracji, co pozwoliło im zakończyć spotkanie w niespełna pół godziny.Kołosińska/Gruszczyńska POL [5] – Makhno In./Makhno Ir. UKR [11] 2:0
(21:16, 21:16)


Finki miały mocne otwarcie meczu i szybko wypracowały znaczną przewagę (6:1). Co prawda reprezentantki Polski starały się odrobić straty, ale nie miały odpowiedniej siły rażenia w ataku, co wykorzystywały przeciwniczki, zwiększając prowadzenie (10:4). Po kolejnych dwóch udanych blokach fińskiej zawodniczki było już 13:5. Polki ponownie zerwały się do odrabiania strat, ale dwa zdobyte punkty nie zagroziły duetowi ze Skandynawii. Po asie serwisowym Gruszczyńskiej przewaga wynosiła pięć punktów, ale wystarczyło to, by partia padła łupem rywalek.

W kolejnej odsłonie sytuacja się odwróciła. Reprezentantki Polski zaczęły grać dużo skuteczniej, natomiast rywalki pod presją zaczęły się mylić i nie były tak skuteczne jak we wcześniejszej partii. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska wykorzystywały swoje atuty, pewnie dążąc do tie-breaka. Udało im się to dość gładko. W secie decydującym emocje sięgnęły zenitu w ostatnich jego akordach. Polki lepiej opanowały nerwy i to one cieszyły się z awansu do strefy medalowej.

Kołosińska/Gruszczyńska POL [5] – Nyström Er./Parkkinen FIN [13] 2:1
(15:21, 21:16, 17:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved