Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Baden: Polacy powalczą o finał

CEV Satellite Baden: Polacy powalczą o finał

W bratobójczym pojedynku III rundy turnieju CEV Satellite Baden doszło do starcia polskich par Bryl/Kujawiak oraz Kosiak/Rudol. W trzysetowym boju górą okazał się ten pierwszy duet, który pokonał przeciwników w inaugurującej i ostatniej partii. Zwycięzcy bezpośrednio awansowali do półfinałów, natomiast przegrani dopiero po pokonaniu duetu Faiga/Hilman dołączyli do tej fazy rozgrywek.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak rozpoczęli pojedynek od mocnego zbicia na skrzydłach. Ich początkowa przewaga była pokłosiem większej swobody zagrań niż te, które prezentowała para Maciej Rudol/Maciej Kosiak. Niemniej jednak w połowie inaugurującej partii obie ekipy wytoczyły swoje najcięższe działa – przede wszystkim wzmocniły serwis i pozwoliły sobie na bardziej dynamiczne rozegranie, co przyczyniło się do wyrównania stanu rywalizacji. Jasne stało się, że praktycznie do końca nie będzie można wyłonić faworyta, jednak na ostatniej prostej, w walce na przewagi, swoje trzy grosze w indywidualnych piłkach dorzucił Bryl, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny (23:21).

Podobny przebieg, ale z rezultatem po stronie drugiej pary miał drugi set, w którym rywalizacja toczyła się cios za cios. Kosiakowi i Rudolowi udawało się uzyskiwać nawet dwa punkty zapasu dzięki skuteczniejszemu serwisowi, jednak to nie wystarczyło, żeby postawić podwaliny pod ostateczne prowadzenie zespołu. Bryl i Kujawiak starali się ze wszystkich sił, by powrócić do nadawania tempa walce, jednak nie byli w stanie tego dokonać, co poskutkowało wyrównaniem w setach (21:23).

O awansie do półfinału zadecydować miała trzecia partia. Na podstawie tego, co dotychczas pokazały oba polskie duety, można było mniemać, że rywalizacja będzie wyjątkowo zacięta, jednak tu fanów gry na piasku spotkał spory zawód. W ostatniej odsłonie batalii Kosiak i Rudol pozostawili swoją charyzmę i pewność siebie poza boiskiem, całkowicie dając się zdominować rywalom (6:15). W półfinale walczyć będzie zatem para Bryl/Kujawiak (start godzina 13.00 w niedzielę), a przegrani zmierzą się w kolejnym meczu  z duetem Faiga/Hilman (15.00, sobota).

Mecz 3. rundy:
Bryl/Kujawiak POL [6] – Kosiak/Rudol POL [2] 2:1
(23:21, 21:23, 15:6)

Od początku pojedynku, którego stawką był awans do półfinału, lepiej grali biało-czerwoni, stopniowo budując przewagę. Kosiak/Rudol kontrolowali przebieg gry. Izraelczycy nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się naszym reprezentantom, gdy różnica punktowa dłuższy czas utrzymywała się na poziomie czterech oczek, o czas poprosili Faiga/Hilman (13:17). Przerwa nie wybiła z rytmu biało-czerwonych, którzy kontynuowali skuteczną grę, bez problemu wygrywając do 17.

Podbudowani zwycięstwem Polacy skutecznie rozpoczęli również drugą odsłonę (3:1), z akcji na akcję coraz pewniej poczynali sobie na boisku (8:4). W dalszej części seta biało-czerwoni utrzymywali przewagę, pomimo starań ich przeciwnicy nie zdołali skutecznie przeciwstawić się dobrze dysponowanym reprezentantom Polski. Druga część seta nie toczyła się już pod dyktando Kosiaka i Rudola. Faiga/Hilman stawiali coraz większy opór przeciwnikom, wykorzystywali błędy Polaków i coraz pewniej atakowali, dzięki czemu w decydującym momencie odwrócili wynik, a o czas poprosili biało-czerwoni (19:18). Przerwa pomogła Kosiakowi i Rudolowi powrócić do swojej gry, a co za tym idzie wygrać cały pojedynek po grze na przewagi.

Faiga/Hilman ISR [8] – Kosiak/Rudol POL [2] 0:2
(17:21, 20:22)

Dzięki zwycięstwu w tym pojedynku Kosiak/Rudol dołączyli do stawki półfinalistów, gdzie już czekają Bryl i Kujawiak. Nie będzie jednak powtórki bratobójczego pojedynku w tej fazie rozgrywek. Kosiak i Rudok zmierzą się z turniejową jedynką – parą Huber/Seidl, natomiast Bryl/Kujawiak czekają na zwycięzcę pojedynku Usken/Hordvik – Kissling J./Krattiger.