Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Ankara: Stolica Turcji szczęśliwa dla Niemek

CEV Satellite Ankara: Stolica Turcji szczęśliwa dla Niemek

W ten weekend fanów siatkówki plażowej czekało wiele emocji. W Moskwie rywalizowały zarówno męskie, jak i żeńskie pary, natomiast w Ankarze w turnieju z cyklu CEV Satellite swoje spotkania rozgrywały panie, a wśród nich Polki Gruszczyńska/Strąg. Niestety polski duet nie zdołał awansować do ćwierćfinału, w całych zawodach triumfowały natomiast Niemki Mersmann/Schneider.

Mersmann/Schneider, które rozstawione były z numerem 1, od pierwszego spotkania szły jak burza. W dwóch pierwszych rundach pokonały bez straty seta najpierw Turczynki Vence/Karayilan, a następnie Włoszki Perry/Giombini. W żadnym z tych spotkań Niemki nie pozwoliły rywalkom na wiele, pokonując je dość wyraźnie. W trzeciej rundzie siatkarki naszych zachodnich sąsiadów również nie straciły seta, ale tym razem większy opór stawiły im Norweżki, które próbowały do ostatnich piłek odwrócić losy meczu. Najbardziej wyczerpujący dla Niemek był bez wątpienia półfinał, w którym ich rodaczki zdołały urwać im jedną partię. W finale Mersmann/Schneider musiały stawić czoło Szwajcarkom Eiholzer/Gerson, które w półfinale pewnie pokonały rozstawione z numerem 2 Austriaczki Schützenhöfer/Plesiutschnig. Tym razem jednak szwajcarski duet nie znalazł recepty na dobrze dysponowane rywalki i musiał uznać ich wyższość, przegrywając 0:2.

W meczu o brązowy medal triumfowały natomiast rodaczki Mersmann/Schneider, czyli Tillmann/Seyfferth, które jedynie w pierwszej partii musiały stoczyć wyrównany bój z Austriaczkami zakończony dopiero grą na przewagi. W drugim secie przewaga Niemek była już wyraźna i to właśnie one mogły cieszyć się brązowego medalu.