Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV: Można zgłaszać chęć przełożenia spotkań pucharowych

CEV: Można zgłaszać chęć przełożenia spotkań pucharowych

fot. Michał Szymański

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o spotkaniach europejskich pucharów, zwłaszcza najbliższego Jastrzębskiego Węgla z włoskim Trentino Volley. Wszystko przez stanowiący na całym świecie zagrożenie koronawirus. Jastrzębianie pisali już oficjalne pismo w sprawie zmiany miejsca rozegrania tego spotkania bądź zmiany jego terminu. Wtedy Europejska Federacja Siatkarska CEV nie widziała podstaw do jakichkolwiek ruchów, a mecze miały zostać rozegrane normalnie. Teraz sytuacja się zmieniła…

Duży wpływ na zmianę decyzji miały najpewniej ostatnie decyzje w tureckim transporcie lotniczym. Kraj ten zawiesił wszystkie loty na linii Turcja – Włochy oraz Włochy – Turcja. W najbliższym czasie w Lidze Mistrzyń miały zostać rozegrane dwa włosko-tureckie starcia. Zawieszenie lotów okazało się znaczące dla zmiany wcześniejszej decyzji.W niedzielę CEV wydał oświadczenie, w którym informuje o przełożeniu dwóch włosko-tureckich spotkań Ligi Mistrzyń, a także meczu Pucharu CEV siatkarzy, w którym ekipa z Modeny ma podejmować GFC Ajaccio.

Pozostałe kluby, jeśli wyrażają chęć przełożenia swoich spotkań, mają wystosować oficjalne pisma w tej sprawie. Poniżej stanowisko CEV w tej sprawie.

Pismo z CEV pochodzi z oficjalnego konta Jastrzębskiego Węgla na twitterze.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved