Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Aydin: Rudol i Szałankiewicz w finale

CEV Masters Aydin: Rudol i Szałankiewicz w finale

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz znakomicie rozpoczęli półfinałowy mecz z reprezentantami Holandii. W drugim secie biało-czerwoni szybko odskoczyli rywalom i nie pozwolili już sobie wyrwać zwycięstwa. Oznacza to, że Polacy jeszcze w niedzielę wystąpią w finale turnieju CEV Masters w Aydin.

Holendrzy odskoczyli na dwa oczka (7:5), ale szybko punktową zagrywką wyrównał Jakub Szałankiewicz. Wynik oscylował wokół remisu.  Po polskiej stronie w ataku jednak pomylił się Maciej Rudol, do tego udaną kontrą popisali się rywale i przy stanie 9:12 biało-czerwoni poprosili o czas. Po nim atak skończył Jakub Szałankiewicz, do tego pomylili się rywale w ataku i różnica stopniała do jednego oczka. Na 15:15 blokiem wyrównał Maciej Rudol, do tego świetnie pracował zagrywką, dołożył też kolejny blok, biało-czerwoni wyprowadzili też skuteczną kontrę (17:15). Po błędzie w ataku Holendrów i ataku Szałankiewicza było już 20:16. Rywale za sprawą dobrej zagrywki obronili dwa setbole. Ostatnią akcją tego seta był atak Macieja Rudola.

Początek drugiej partii był wyrównany, a po asie serwisowym Szałankiewicza Polacy odskoczyli na 3:1. Rywale jednak natychmiast doprowadzili do remisu. Nie cieszyli się nim zbyt długo. Po skutecznym ataku Szałankiewicza i bloku Rudola tablica pokazała już wynik 7:4 i Holendrzy poprosili o przerwę. Polacy jednak utrzymywali prowadzenie, a Maciej Rudol raz po raz popisywał się mocnymi i skutecznymi atakami, do tego dołożył punktowe bloki. Skutecznie atakował także Jakub Szałankiewicz (14:8). Holendrzy zdołali jednak zbliżyć się na 12:15. Polski duet jednak w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia. Kolejny blok Macieja Rudola i atak Jakuba Szałankiewicza dał im prowadzenie 20:12. W kolejnej akcji Holendrzy wyrzucili atak w aut.

Bouter/Penninga NED [2] –  Rudol/Szalankiewicz POL [6] 0:2
(18:21,12:21 )