Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Aydin: Polskie starcie w kwalifikacjach dla Kłody i Ceynowej

CEV Masters Aydin: Polskie starcie w kwalifikacjach dla Kłody i Ceynowej

Dwie polskie, żeńskie pary wzięły udział w kwalifikacjach do turnieju głównego CEV Masters w Aydin. Biało-czerwone nie miały szczęścia, bo trafiły na siebie już w pierwszej rundzie kwalifikacji. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa w trzech setach pokonały Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Gromadowską.

Los nie sprzyjał polskim parom walczącym w kwalifikacjach do turnieju głównego w Aydin. Okazało się, że już w pierwszej rundzie Martyna Kłoda i Agata Ceynowa będą musiały stoczyć pojedynek z koleżankami z reprezentacji, czyli Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Gromadowską. Od początku meczu do ataku ruszył drugi z polskich duetów, który szybko przejął inicjatywę na boisku. Rywalki w tej części spotkania nie miały za wiele do powiedzenia. Za to Gruszczyńska i Gromadowska kontrolowały boiskowe wydarzenia, pewnie wygrywając do 13.

Jednak od drugiego seta mecz się wyrównał. Częściej na świetlnej tablicy pojawiał się remis. Ale i tak Gruszczyńska z Gromadowską stanęły przed szansą zakończenia pojedynku w dwóch setach. Nie udało im się jednak jej wykorzystać. Wszystko dlatego, że Kłoda z Ceynową doprowadziły do walki na przewagi, a w niej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podobnie było w tie-breaku, w którym biało-czerwone zachowały więcej zimnej krwi w końcówce, triumfując w niej 15:13. Dzięki temu wygrały 2:1 i awansowały do drugiej rundy kwalifikacji.

W drugiej rundzie Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zmierzą się ze zwyciężczyniami pojedynku pomiędzy Włoszkami (Puccinelli/Barboni) i Rosjankami (Moiseewa/Syrtsewa).

Kłoda/Ceynowa POL – Gromadowska/Gruszczyńska POL 2:1
(13:21, 22:20, 15:13)