Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Aydin: Polacy w półfinale

CEV Masters Aydin: Polacy w półfinale

Po niezwykle zaciętej walce Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz pokonali norweski duet Mol, H./Berntsen 2:1 i awansowali do półfinału turnieju Aydin Masters. W niedzielę Polacy powalczą o awans do finału ze zwycięzcą spotkania Bouter/Penninga – Kazdailis/Rumsevicius. Drugą parę półfinałową tworzą Ranghieri/Caminati i Winter/Walkenhorst.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz podczas turnieju w Turcji radzili sobie bardzo dobrze. W obu spotkaniach grupy C biało-czerwoni nie stracili seta. W półfinale Polacy trafili na Norwegów – Hendrika Mola i Mathiasa Berntsena. Od początku spotkania nie brakowało ciekawej walki. Mimo starań Polakom nie udało się wygrać pierwszego seta. W drugiej odsłonie gra była jeszcze bardziej zacięta. Oba duety miały swoje szanse, jednak w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali Rudol i Szałankiewicz, doprowadzając tym samym do decydującego, trzeciego seta. Ta partia również rozstrzygnęła się po walce na przewagi i ponownie lepsi okazali się reprezentanci Polski. Tym samym po ponadgodzinnej walce to biało-czerwoni cieszyli się z awansu do półfinałów.

Siatkarze z Polski czekają teraz na swojego rywala. Ich przeciwnikiem będzie duet, który wyjdzie zwycięsko ze starcia Bouter/Penninga (NED) – Kazdailis/Rumsevicius (LTU). Dwa wcześniejsze ćwierćfinały nie były emocjonujące, w dwóch setach swoje mecze wygrali Niemcy Winter/Walkenhorst oraz Włosi Ranghieri/Caminati.