Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Aydin: Duet Rudol/Szałankiewicz ze złotem

CEV Masters Aydin: Duet Rudol/Szałankiewicz ze złotem

fot. cev.lu

W finale turnieju CEV Masters rozgrywanego w tureckim Aydin Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol walczyli z włoskim duetem Ranghieri/Caminati. Pierwszy set bez większych problemów wygrali Polacy, jednak kolejny padł łupem siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się Polacy. Brązowy medal przypadł niemieckiej parze Winter/Walkenhorst. 

Początek tego spotkania miał dość wyrównany przebieg, oba zespoły w miarę pewnie atakowały, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Kąśliwe zagrywki Jakuba Szałankiewicza oraz dobry blok Macieja Rudola dały Polakom trzypunktowe prowadzenie (8:5). Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego popełniali coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystywali biało-czerwoni (10:5).  Za sprawą niezłej postawy na siatce Włosi zbliżyli się do swoich przeciwników (9:12), ale na nic więcej nie było ich stać. Drugą część seta zdominowali Polacy, tę partię zakończył skutecznym atakiem Jakub Szałankiewicz (21:14).Drugi set rozpoczął się po myśli siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego, dzięki dwóm dobrym serwisom Marco Caminatiego mieli trzy ,,oczka” zaliczki (5:2). Maciej Rudol zmagał się z urazem stopy i musiał zostać opatrzony.  Po przerwie medycznej gra została wznowiona. Maciej Rudol kapitalnie prezentował się w ofensywie oraz w bloku, co pozwoliło Polakom wyrównać stan seta (8:8). Biało-czerwoni wykorzystywali swoje kontry, co dało im dwupunktowe prowadzenie (11:9). Naszych reprezentantów dopadła jednak niemoc w ataku oraz w przyjęciu, co skutkowało powrotem siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego na prowadzenie (15:12). Polacy jednak nie składali broni, mozolnie odrabiali straty aż po kontrze wykorzystanej przez Maciej Rudola na tablicy wyników widniał remis (19:19). Seta zakończył skuteczny blok Włochów (21:19).

W decydującej odsłonie spotkania gra miała bardzo wyrównany przebieg, a żaden z zespołów nie potrafił zbudować trwałej przewagi. Zmieniło się to dopiero po asie serwisowym Macieja Rudola (8:6). Biało-czerwoni pewnie kończyli swoje pierwsze akcje i utrzymywali dwupunktową zaliczkę. Po skutecznym ataku nasi reprezentanci mieli piłki meczowe (14:12). Spotkanie zakończyła wygrana walka na siatce przez Jakuba Szałankiewicza (15:13).

Finał:
Rudol/Szałankiewicz POL – Ranghieri/Caminati ITA 2:1
(21:14, 19:21, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved