Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cerrad Czarni Radom z nowym kapitanem

Cerrad Czarni Radom z nowym kapitanem

fot. Katarzyna Antczak

Po tym, jak z radomskiego zespołu odszedł Daniel Pliński, już od jakiegoś czasu mówiło się, że kandydatem na nowego kapitana jest Wojciech Żaliński. Klub potwierdził tę informację. – W moim odczuciu Wojtek jest przygotowany do pełnienia tej odpowiedzialnej roli. Z racji doświadczenia jest liderem, będzie dawał impuls w trudnych momentach – skomentował decyzję Robert Prygiel.

Dla Wojciecha Żalińskiego będzie to trzeci sezon z rzędu w Cerrad Czarnych Radom. Zwłaszcza poprzedni rok był dla niego bardzo udany, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski. 28-letni siatkarz pełnił funkcję jednego z liderów drużyny. Również taka rola czeka na niego w tym sezonie. Razem z Amerykanami Dustinem Wattenem i Davidem Smithem zalicza się do grona bardziej doświadczonych graczy. Nic więc dziwnego, że to właśnie przyjmujący został wybrany nowym kapitanem Wojskowych.Dla Roberta Prygla wybór był oczywisty. – W moim odczuciu Wojtek jest przygotowany do pełnienia tej odpowiedzialnej roli. Z racji doświadczenia jest liderem, przywódcą z charyzmą nie tylko w chwili zwycięstw. Będzie dawał impuls zespołowi też w trudnych momentach. Jestem przekonany, że Wojtek jest gotowy podołać odpowiedzialności za poczynania całego zespołu tak na boisku, jak i poza nim – nie ukrywał szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Sam siatkarz spodziewał się, że może przejąć funkcję kapitana, bowiem w ostatnich wywiadach przyznawał, że jest już gotowy do pełnienia tej roli. – Zdawałem sobie sprawę, że skoro mamy młodą drużynę, to w pewnym momencie odpowiedzialność spadnie na tych siatkarzy, którzy grają w drużynie najdłużej. Zjadłem sporo siatkarskiego chleba. Wiele przeżyłem, nie tylko w Radomiu, ale i innych drużynach – tak zareagował na wybór Wojciech Żaliński.

Funkcję zastępcy kapitana powierzono również związanemu z Czarnymi Michałowi Ostrowskiemu. Warto przypomnieć, że środkowy jest tym zawodnikiem, który przeszedł w Radomiu przez wszystkie grupy szkoleniowe.

W Cerrad Czarnych funkcjonować będzie także Rada Drużyny. Wybrani do niej zostali atakujący Bartłomiej Bołądź i rozgrywający Michał Kędzierski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved