Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Celem zawiercian miejsce w czołowej ósemce

Celem zawiercian miejsce w czołowej ósemce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Szefowie Aluronu Virtu Warty Zawiercie chcą powalczyć o coś więcej niż o utrzymanie. Dlatego zmienili trenera i większość zawodników. – Celem będzie miejsce w czołowej ósemce, chociaż przy dobrej grze i zaangażowaniu być może da się osiągnąć coś więcej – mówi prezes klubu, Kryspin Baran.

Zmiany zaczęły się zaraz po zakończeniu rozgrywek. Szkoleniowcem został Mark Lebedew, zwolniony w trakcie rozgrywek z Jastrzębskiego Węgla. Zastąpił Włocha Emanuele Zaniniego, który doprowadził beniaminka do dziewiątego miejsca. – Zmienił się sternik, dowódca, ale cały sztab szkoleniowy pozostał. Co do zmian w składzie to wynikły one z różnych powodów. Niektórzy zawodnicy chcieli zmienić klub, inni nie wykorzystali szansy w PlusLidze. To nie jest tak, że przyszedł nowy trener i wymienił drużynę. Przyczyny zmian były różne – wyjaśnia Kryspin Baran, prezes klubu z Zawiercia.Sukcesem działaczy było zatrzymanie atakującego Grzegorza Boćka oraz libero Taichiro Kogę. Obaj należeli do czołowych zawodników ligi. Bociek rozegrał jeden z najlepszych sezonów w ostatnich latach. Tym razem nie doskwierały mu żadne urazy i pokazał, że należy do najlepszych atakujących w kraju. W klubie pozostali też drugi libero Krzysztof Andrzejewski, przyjmujący Michał Żuk oraz środkowy Łukasz Swodczyk.

Drużyna został też solidnie wzmocniona. Podstawowymi zawodnikami powinni być Michal Masny, Olieg Achrem oraz Marcin Waliński. Ten pierwszy od lat należy do czołówki rozgrywających w PlusLidze. Grał już m.in. w Kazimierzu Płomieniu Sosnowiec, Jastrzębskim Węglu, Treflu Gdańsk i ostatnio w Cuprum Lubin. Achrem przyszedł z Galatasaray Stambuł, ale w naszym kraju znany jest doskonale. Przed laty seryjnie zdobywał medale, w tym też te najcenniejsze, z Asseco Resovią. Waliński natomiast w ostatnich latach był podporą MKS-u Będzin. Nowymi twarzami są też: Bartosz GawryszewskiMateusz Malinowski (ostatnio Stocznia Szczecin), reprezentacyjny australijski rozgrywający Arash Dosanjha oraz Marcin Kania (AGH AZS Kraków). Ostatnimi, którzy podpisali kontrakty w Zawierciu, są Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

– Celem będzie miejsce w czołowej ósemce, chociaż przy dobrej grze i zaangażowaniu być może da się osiągnąć coś więcej. Przykład Indykpolu AZS Olsztyn (czwarte miejsce) pokazuje, że mając dobrze zbilansowany zespół, można powalczyć o wyższe lokaty – zapewnia prezes klubu.

Skład Aluronu Virtu Warty Zawiercie na sezon 2018/2019:

rozgrywający: Michal Masny (SVK), Arash Dosanjha (AUS)
atakujący: Grzegorz Bociek, Mateusz Malinowski
przyjmujący: Michał Żuk, Olieg Achrem (BLR), Marcin Waliński, Kamil Semeniuk
środkowi: Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Rejno, Marcin Kania, Łukasz Swodczyk
libero: Krzysztof Andrzejewski, Tachiro Koga (JPN)

źródło: inf. własna, sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved