Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Celem Legionovii utrzymanie w lidze

Celem Legionovii utrzymanie w lidze

fot. Bogusław Krośkiewicz

Ekipa z Legionowa rozpoczęła już przygotowania do sezonu. Pierwszy szkoleniowiec zespołu w okresie przygotowawczym nie planuje wyjazdu na obóz. Siatkarki trenować będą stacjonarnie. – Tutaj mamy wszystko pod ręką – ocenia Maciej Bartodziejski.

Siatkarki Legionovii rozpoczęły już przygotowania do sezonu 2017/2018. Pierwszy szkoleniowiec, Maciej Bartodziejski, nie przewidział żadnego obozu przygotowawczego poza Legionowem, bowiem wszystko co potrzebne ma na miejscu. – Planujemy trenować w hali i na siłowni i wykorzystać trochę plaży. Nie wyjeżdżamy na obóz, bo tutaj mamy wszystko pod ręką. Planujemy trenować dwa razy dziennie przez cały sierpień, z wyjątkiem weekendów, a na początku września zaczynamy już grać mecze turniejowe i sparingi – skomentował.Plan sparingów Legionovii zapowiada się interesująco. Drużyna sama zorganizuje również jeden z turniejów. – W drugi weekend września jest turniej u nas, w Legionowie. Mają przyjechać ekipy z Wieliczki, Piły, a czwarty zespół jeszcze nie jest znany. Potem jedziemy na turniej do Bobolic i do Wieliczki – mówi trener.

W ekipie z Mazowsza doszło do kilku roszad. Zespół opuściły Katarzyna Wawrzyniak, Katarzyna Połeć, Monika Bociek, Iga Chojnacka, Barbara Zakościelna i Klaudia Grzelak, natomiast na ich miejsce klub sprowadził nowe zawodniczki: Beatę Mielczarek, Alicję Wójcik, Paulinę Szpak, Magdalenę Damaske oraz Małgorzatę Jasek. – Dopiero liga zweryfikuje nasze nowe zawodniczki. Pozyskaliśmy siatkarki, które były w naszym zasięgu finansowym, ale również te, które chcieliśmy widzieć u nas w klubie – zdradza Bartodziejski.

Legionovia Legionowo w poprzednim sezonie zajęła przedostatnie, 13. miejsce w tabeli Orlen Ligi. W nadchodzącym sezonie zespół nie określił sobie jasno, na której pozycji chce się uplasować. – Celem jest wygrać jak najwięcej meczów, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy. Na pewno będziemy się starać, żeby nie spaść z ligi. Na dzisiaj to nasze główne zadanie, ale liczę na więcej – zakończył trener.

źródło: inf. własna, notosport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved